Parowozownia Wolsztyn zaprasza na tegoroczną majówkę

Parowozownia Wolsztyn zaprasza na tegoroczną majówkę

W dniach 30 kwietnia i 1 maja Parowozownia Wolsztyn organizuje wyjątkowe wydarzenie kolejowe z okazji obchodów 115-lecia Parowozowni. Jedną z głównych atrakcji są przejazdy zabytkowym pociągiem prowadzonym przez lokomotywę parową Ol49-69 na krótkich trasach do Stefanowa i Nowej Wsi.

Bilety można zakupić na stronie.  (Uwaga! Bilety w niektórych wagonach są już wyprzedane). Między przejazdami Parowozowania zaprasza na emisję archiwalnych filmów z Parady Parowozów do “Kina za rogiem”, znajdującego się na stacji w Wolsztynie.

Ponadto wstęp do Parowozowni przez cały weekend będzie bezpłatny! Atrakcje na terenie Instytucji to zwiedzanie z przewodnikiem, wystawa wolsztyńskich modeli parowozów w skali 1:10 i 1:5, plenerowa wystawa kolejowa zorganizowana przez Izbę Pamięci “Stację Stęszew”, symulator lokomotywy EU07, a także strefa gastronomiczna z regionalnymi potrawami oraz strefa animacyjna z grami i zabawami dla najmłodszych i kolejką parkową PECNA.

Po skończonych przejazdach między godziną 15:30 a 16:00 lokomotywa wjedzie na tzw. kanał oczystkowy w Parowozowni i odbędzie się krótki pokaz obrządzania parowozu, polegający m.in. na szlakowaniu, wodowaniu i węglowaniu. Dodatkowo w sobotę 30 kwietnia o godz.17:00 na terenie Parowozowni odbędzie się wyjątkowy koncert zespołu Dixie Company.

Po zachodzie słońca Parowozownia zaprasza wszystkich miłośników fotografii na nocną sesję. Będzie to niecodzienna okazja do zrobienia zdjęć Parowozowni i jej obiektom w nocnej scenerii.