Kolejne nowe Impulsy 2 SKM Warszawa zakończyły jazdy testowe

Kolejne nowe Impulsy 2 SKM Warszawa zakończyły jazdy testowe

Choć dziś SKM Warszawa poinformowała, że jeden z pojazdów padł ofiarą aktu wandalizmu to są także dobre informacje. Zakończyły się jazdy testowe kolejnych dwóch czteroczłonowych Impulsów 2.

Zuzanna Szopowska-Konop, rzeczniczka prasowa SKM Warszawa poinformowała, że we wtorek, po godzinie 20 na jednym z ostatnich przystanków na linii S2 – tuż przed lotniskiem, doszło do pomazania nowego pociągu przez graficiarzy.

– Dziś w nocy, po zjeździe pojazdu na zaplecze techniczne, zostanie on umyty, a koszt usunięcia grafitti szacujemy na około 400 zł – zaznaczyła  Szopowska-Konop.

Nasza rozmówczyni przyznała, że wkrótce na warszawskich torach pojawią się kolejne nowe pociągi.

– Aktualnie zakończyły się jazdy testowe kolejnych dwóch czteroczłonów. W połowie marca do Warszawy mają przyjechać ostatnie jednostki z puli 6 czteroczłonów i wtedy skupimy się na pojazdach pięcioczłonowych – poinformowała przedstawicielka przewoźnika.

Jak dodała dłuższe Impulsy 2 pojawią się na linii S1.

Wszystkie jednostki z 21 zamówionych w Newagu mają zostać dostarczone do końca listopada 2022 r.

Przypomnijmy, że umowa o wartości 668 mln zł brutto na dostawę 21 nowych pociągów została podpisana 7 kwietnia 2020 r.  16 listopada przewoźnik poinformował, że Komisja Europejska oficjalnie zatwierdziła dofinansowanie zakupu składów i modernizacji zaplecza technicznego. Produkcja pierwszego Impulsa 2 ruszyła w ostatnim tygodniu lutego 2021 r.  Pod koniec maja przedstawiciele Szybkiej Kolei Miejskiej odebrali malaturę, czyli zewnętrzną powłokę lakierniczą, która spełnia funkcje ochronne i wizerunkowe pierwszego pojazdu. W połowie lipca pierwszy z puli 21 składów przewiózł pierwszych pasażerów.