Koleje Wielkopolskie przewiozły 100 milionów pasażerów

Koleje Wielkopolskie przewiozły 100 milionów pasażerów

27 kwietnia 2023 roku przeszedł do historii Kolei Wielkopolskich i na stałe wpisał się w kalendarium najważniejszych wydarzeń firmy. To tego dnia, na pokładzie biało-czerwonego pojazdu, podróżował 100-milionowy pasażer.

100-milionowy pasażer przewieziony przez Koleje Wielkopolskie to ogromny sukces całej spółki i Samorządu Województwa Wielkopolskiego, a celebrowanie tego rekordu z pasażerami, to idealny sposób na obopólne docenienie. – Cały czas śledzimy statystyki naszej spółki – powiedział Dariusz Kaszyński, Naczelnik Wydziału Promocji i Marketingu Kolei Wielkopolskich – Dzięki temu wiedzieliśmy, że właśnie tego dnia padnie rekord – dodał Kaszyński.

Krótko przed godziną 14:00 na peron 8. wjechał biało-czerwony pojazd Kolei Wielkopolskich. Kurs do Gniezna. Dekoracja z balonów w barwach spółki mogła zdradzać nadchodzące świętowanie ważnego wydarzenia. Liczba ułożona z balonów wyglądała imponująco i niejednemu pobudziła wyobraźnię – Zakładając, że w Elfie 2 jest 282 miejsc siedzących, to na taki milion wyjdzie jakieś… 354 610 składów – wylicza pan Karol, który od lat podróżuje z Kolejami Wielkopolskimi. Dumnie stojące na peronie flagi z logotypem przewoźnika stanowiły idealne tło do wystąpień przybyłych gości.

Na Dworcu Głównym w Poznaniu uroczyste świętowanie rozpoczęli: Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Marek Nitkowski, Prezes Zarządu spółki Koleje Wielkopolskie oraz Mikołaj Grzyb, Członek Zarządu Kolei Wielkopolskich.

– To jest nasz wspólny sukces – ogłosił dumnie Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, który osobiście rozpoczął wręczanie pasażerom Kolei Wielkopolskich voucherów do wykorzystania na zakup biletów Kolei Wielkopolskich. – Podmiot który uruchamialiśmy kilkanaście lat temu, który zaczynał bardzo skromnie od niewielkiej pracy przewozowej, dziś jest, co tu dużo mówić, znaczącym graczem na rynku kolejowym – dodał.

Tego dnia 1000 voucherów trafiło do drużyn konduktorskich, które rozdały upominki pasażerom podróżującym tego dnia, na pokładach wybranych pociągów. Vouchery są do wykorzystania w okresie od 27 kwietnia do 30 czerwca 2023 roku.

Od wielu tygodni planowaliśmy ten dzień – powiedział Marek Nitkowski, Prezes Zarządu Kolei Wielkopolskich – Pomysłów nam nie brakowało, ale najbardziej chcieliśmy w tym wyjątkowym dniu być blisko z naszymi pasażerami – dodał.

Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie wsparcie Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz systematyczne inwestycje w nowoczesny i komfortowy tabor – podsumowuje Mikołaj Grzyb, Członek Zarządu Kolei Wielkopolskich.

Z tej okazji przewoźnik  konkurs fotograficzny „Podróż za 100 milionów uśmiechów”, który zakończy się 15 maja 2023 roku, a do wygrania będą bardzo atrakcyjne nagrody.

Szczegóły nt. KONKURSU „Podróż na 100 milionów uśmiechów”  .

Koleje Wielkopolskie w liczbach

  • Liczba przewiezionych pasażerów w 2022 roku: 14 254 082
  • Liczba uruchamianych pociągów każdego dnia: ok. 300
  • Liczba obsługiwanych tras: 1400 km linii i łączymy prawie 240 miejscowości
  • Liczba pojazdów: 76 pojazdów – 49 elektrycznych i 27 spalinowych
  • Liczba pracowników: 941