Tragiczny początek majówki

Tragiczny początek majówki

Do tragicznego wypadku doszło po południu w Tomaszowie Maz. gdzie samochód osobowy wjechał pod pociąg ŁKA. Natomiast przed godz. 18:00 niedaleko Pilawy doszło do zderzenia osobówki z pociągiem PKP Intercity.

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim o godzinie 12:39 do wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z pociągiem relacji Drzewica – Łódź Fabryczna, na przejeździe kolejowym kategorii „C” w Tomaszowie Mazowieckim.

Mimo prowadzonej resuscytacji krążeniowo-oddechowej, życia podróżujących samochodem osobowym, 44 letniej kobiety i 13 letniego dziecka, nie udało się uratować – przekazali  Strażacy.

Na miejscu lądował również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.  W działaniach brało udział 7 zastępów straży pożarnej.

Z powodu wypadku pociągi

  • IC nr  5360/1 ,,WITKACY” relacji Gdynia Główna- Kraków Główny
  • IC  nr 3720/1 ,,CEGIELSKI” relacji Kraków Główny – Poznań Główny

skierowano drogą okrężną przez Grodzisk Maz., gdzie miała miejsce zmian kierunku jazdy.

Za pociągi regionalne uruchomiono komunikację zastępczą.

Ruch pociągów przywrócono około godziny 17:00.

Przed godziną 18:00 doszło do kolejnego zdarzenia. Na przejeździe kat. B pociąg PKP Intercity IC RUBINSTEIN relacji  Łódź Fabryczna – Łublin Główny zahaczył o przód samochodu osobowego.

Jak informuje Portal Pasażera na odcinku Mińsk Maz. – Pilawa wstrzymany jest ruch pociągów. Pociągi kierowane drogą okrężną przez Otwock.