Koleje wąskotorowe zapraszają na majówkę

Koleje wąskotorowe zapraszają na majówkę

Tradycyjnie, w okolicach weekendu majowego  większość kolejek wąskotorowych rozpocznie sezon turystyczny. Zapraszamy na szybki przewoźnik.

Kolej Wąskotorowa Rogów-Rawa-Biała

Kolej zaprasza na pierwsze tegoroczne „Letnie pociągi Rogów – Jeżów”, które wyruszą na szlak w niedzielę 23 kwietnia. W ten dzień zaplanowane są cztery połączenia pomiędzy Rogowem a Jeżowem. W majówkę pociągi Rogowskiej Wąskotorówki będą kursowały codziennie od 30 kwietnia do 3 maja włącznie.

Kursy zaplanowane są w każdą niedzielę aż do 1 października włącznie. Ponadto przewidziano przejazdy w długi weekend Bożego Ciała (8-11 czerwca) oraz dodatkowo w Święto Wojska Polskiego (15 sierpnia).

Łącznie planowe pociągi z Rogowa do Jeżowa będą jeździły w tym sezonie przez 31 dni.

Stacja Muzeum Sochaczew

Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie sezon turystyczny rozpocznie 29 kwietnia przejazdem pociągu retro do Puszczy Kampinoskiej. Pierwszy pociąg odjedzie o godz 10:30.

Więcej informacji o inauguracji sezonu turystycznego 2023

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Nowy sezon przewozowy Nadmorska Kolej Wąskotorowa rozpocznie w sobotę, 29 kwietnia 2023 r. i od tego momentu kolejka jeździć będzie codziennie.

Oznacza to, że pociągi kursować będą regularnie, według rozkładu jazdy aż do niedzieli,1 października 2023 r.

Więcej informacji dotyczących startu sezonu

Nadwiślańska Kolej Wąskotorowa

Kolejny tegoroczny sezon Nadwiślańska Kolej Wąskotorowa rozpocznie 30 kwietnia.  Pociągami wąskotorówki będziemy mogli podróżować po malowniczych terenach Kotliny Chodelskiej i Lubelskiego Powiśla.  Kolejka przedstawiła już rozkład jazdy ważny od 30.04.2023 do 03.05.2023 (weekend majowy).

Co ważne, cały czas prowadzone są prace na linii w kierunku stacji Wymysłów. Kolej deklaruje, że jeszcze w tym sezonie będzie można podróżować nowym odcinkiem zarówno drezynami jak i całym składem.

Średzka Kolej Powiatowa

Tradycyjnie już, w dniu 1 maja rozpoczniemy kolejny sezon kursowania Średzkiej Kolei Powiatowej. W tym roku nieco wcześniej niż nakazuje kolejowa tradycja opublikowano rozkład jazdy . Będzie on ważny aż do końca bieżącego roku.

Do początku wakacji pociągi kursować będą w niedziele i święta, we wakacje także w soboty. Pociągi kursować będą według czterech wariantów rozkładu jazdy, oznaczonych tradycyjnymi kolorami. Podobnie jak w ostatnich latach, w rozkładzie pojawi się kilka zmian, które jednak nie będą dla pasażerów żadną rewolucją.

Więcej informacji znajdziemy na stronie Kolei.

Żuławska Kolej Dojazdowa

Pociągi Żuławskiej Kolei Dojazdowej  zainaugurują sezon w sobotę 29 kwietnia. Następnie będą kursowały aż przez 116 dni, w tym codziennie od 1 czerwca do 1 września. Ostatnim dniem kursowania będzie 1 październik. Poniżej przedstawiamy szczegółowy kalendarz kursowania oraz rozkład jazdy.

Rozkład jazdy ŻKD oraz cennik biletów.