47-letni złodziej okradł kierownikowi pociągu

47-letni złodziej okradł kierownikowi pociągu

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei  w Krakowie ujęli 47-letniego złodzieja, który okradł kierownika pociągu. Mężczyzna podczas jazdy pociągiem relacji Bielsko Biała – Kraków Główny zabrał z torby służbowej komórkę oraz router służący do przesyłania i rozdzielania sygnału internetowego. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło w czwartek, 13 kwietnia 2023 r. w pociągu relacji Bielsko Biała – Kraków Główny. Sprawca wykorzystując nieuwagę kierownika pociągu, skradł z pomieszczenia służbowego telefon służbowy oraz router służący do rozdzielania i przesyłania sygnału internetowego. Na szczęście poszkodowany zapamiętał wygląd złodzieja. Po chwili zauważył brak służbowego sprzętu, a kradzież natychmiast telefonicznie zgłosił komendantowi zmiany SOK w Krakowie. Błyskawicznie na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Krakowie.

Podany rysopis pozwolił funkcjonariuszom SOK ująć sprawcę kradzieży, zanim ten zdążył wysiąść z pociągu. 47-letni złodziej był mocno zaskoczony tak szybką reakcją patrolu SOK. Mężczyzna miał przy sobie skradzione łupy i przyznał się do winy.

Ujęty złodziej został przekazany przybyłym na miejsce zdarzenia funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, celem dalszego postępowania. 47-latek usłyszał zarzut kradzieży, grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności.