Koleje Śląskie wrócą do Bohumina pod koniec 2023 r.?

Koleje Śląskie wrócą do Bohumina pod koniec 2023 r.?

Od kilku dni trwa zbieranie podpisów pod petycja dotyczącą przywrócenia pociągów Kolei Śląskich do Bohumina. Przewoźnik nie chcą słyszeć o powrocie połączeń już teraz, ale nie wykluczają tego w przyszłości.

Patrycja Tomaszczyk, rzecznik prasowy Kolei Śląskich poinformowała „Kolejowy Portal”, że podtrzymanie decyzji o wstrzymaniu kursowania transgranicznych pociągów regionalnych jest efektem uwarunkować proceduralno – technicznych i obowiązującego na terytorium RP stanu zagrożenia epidemicznego.

– W oparciu o analizy popytowe, jak również prognozy dotyczące intensywności przebiegu kolejnej fali koronawirusa, jesteśmy zmuszeni przedłużyć zawieszenie oferty przewozowej – podkreśliła Tomaszczyk.

Nasza rozmówczyni dodała jednak, że możliwość przywrócenia połączeń na trasie Chałupki – Bohumin może być rozważona na okres obowiązywania rocznego rozkładu jazdy 2023/2024.

– Połączenia wrócą jeżeli przeszkodą nie będą warunki pandemiczne oraz zostanie wykazane wymierne i trwałe zainteresowanie tym połączeniem – zaznaczyła.

Od kilku dni politycy partii Razem zbierają podpisy pod petycją w sprawie przywrócenia transgranicznego pociągu Kolei Śląskich do Bohumina. Adresatami są zarówno zarząd Kolei Śląskich, Marszałek Województwa Śląskiego, jak i zarząd Kolei Czeskich i Marszałek Kraju Morawsko-Śląskiego, których wsparcie jest niezwykle ważne w kontekście otwierania nowych i przywracania dawnych transgranicznych połączeń.