Koleje Małopolskie chcą kupić dwa autobusy

Koleje Małopolskie chcą kupić dwa autobusy

Koleje Małopolskie ogłosiły przetarg na zakup dwóch autobusów podmiejskich, niskowejściowych, fabrycznie nowych. Na oferty kolejowy przewoźnik czeka do 8 września 2021 r.

Zamawiający wymaga aby pojazd był dwuosiowy o długości od 10,5 m do 12,5 m, szerokości od 2,5 do 2,55 metrów i wysokości maksymalnej 3,35 m z urządzeniem klimatyzacyjnym. Całkowita liczba pasażerów to min. 70 pasażerów przy czym min.liczba miejsc siedzących stałych to 40 miejsc oraz kierowca i dodatkowo co najmniej jedno miejsca na wózek inwalidzki.

Szkielet nadwozia powinien zostać wykonany z aluminium lub ze stali nierdzewnej lub ze stali konstrukcyjnej o zwiększonej wytrzymałości i zabezpieczonej dodatkowo przed korozją.

Spółka oczekuje, że pojazd będzie napędzany wysokoprężnym silnikiem o min. mocy 230 kW i pojemności skokowej w przedziale 6500 – 9500 cm3, zasilany olejem napędowym i spełniający co najmniej wymogi w zakresie emisji zanieczyszczeń gazowych i pyłowych oraz zadymienia spalin Euro VI.

Wykonawca powinien udzielić gwarancji na cały pojazd co najmniej 24 miesięcy oraz dodatkowo: na zewnętrzne powłoki lakiernicze 48 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego (bez uwag) pojazdu, na szkielet kratownicy podwozia (ramę) 36 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego (bez uwag) pojazdu, na perforację korozyjną blach poszycia zewnętrznego 24 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego (bez uwag) danego pojazdu, na układ napędowy 24 miesięcy od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego (bez uwag) danego pojazdu.

Koleje Małopolskie chcą aby autobusy były wyposażone m.in.: w system monitoringu przestrzeni pasażerskiej monitorujący przestrzeń wewnątrz autobusu i przed autobusem,  system nagłośnienia zapowiedzi głosowych wraz z mikrofonem dla kierowcy oraz tablicą wewnętrzną 24×96 do wyświetlania informacji o przebiegu trasy, kolejnych przystankach itp. wraz ze sterownikiem oraz ładowarki USB w ilości minimum 4 sztuki na pojazd, zamontowane na pionowych poręczach lub na ścianach bocznych autobusu.

O wyborze wykonawcy zdecyduje cena.