Koleje Dolnośląskie liczą na szybkie wyjaśnienie sprawy oprogramowania w Impulsach

Koleje Dolnośląskie liczą na szybkie wyjaśnienie sprawy oprogramowania w Impulsach

Koleje Dolnośląskie z uwagą przyglądają się opisanej przez media sprawie ws. oprogramowania stosowanego w pojazdach Impuls 45-019 oraz 45WE-024, które po wykonanym przeglądzie P3 nie chciały się uruchomić

Koleje Dolnośląskie z uwagą przyglądają się opisanej przed media sprawie. Do momentu jej dokładnego wyjaśnienia przez uprawnione do tego organy, wstrzymujemy się od dalszych komentarzy – przekazał Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Przedstawiciel Kolei Dolnośląskich dodał, że przewoźnik kolejowy, liczymy na szybkie wyjaśnienie tej sprawy.

Pragniemy jednocześnie zapewnić naszych pasażerów, że pojazdy są użytkowane bezproblemowo z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa – podkreślił Bartłomiej Rodak.

We wtorek popołudniu serwis zaufanatrzeciastrona.pl przedstawił streszczenie prezentacji wygłoszonej na konferencji „Oh My H@ck”  zespół Dragon Sector. Z artykułu dowiadujemy się m.in., że po miesiącach analiz i setkach godzin spędzonych nad kodem udało się zidentyfikować bardzo ciekawe mechanizmy powodujące nagłe choroby pociągów.

 

Przypomnijmy, że na początku lipca 2022 r. Newag  wystosował specjalne oświadczenie. Spółka zawiadomiła organy ścigania o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Nowosądecki producent miał zastrzeżenia do wykonywanych prac przy pojazdach 45WE-019 oraz 45WE-024. Koleje Dolnośląskie oświadczyły natomiast, że wszelkie działania związane z użytkowaniem i serwisowaniem taboru należącego do przewoźnika są transparentne.