Koleje Czeskie wyślą Football Express do Warszawy

Koleje Czeskie wyślą Football Express do Warszawy

W piątek, 17 listopada 2023 roku, w Warszawie odbędzie się mecz kwalifikacyjny do piłkarskiego EURO 2024. Na Stadionie Narodowym reprezentacja Czech zmierzy się z reprezentacją Polski. Koleje Czeskie, we współpracy z Czeskim Związkiem Piłki Nożnej, wyślą na ten mecz specjalny pociąg – Football Express, który rano wyruszy z Pragi i przez Ołomuniec oraz Ostrawę pojedzie do Warszawy.

Specjalny pociąg dla kibiców odjedzie w piątek, 17 listopada, o godzinie 6:57 z głównej stacji kolejowej w Pradze. Możliwe będzie wsiadanie na stacjach: Pardubice hl.n., Česká Třebová, Olomouc hl.n., Ostrava-Svinov oraz Ostrava hl.n. Przyjazd na stację Warszawa Wschodnia jest zaplanowany na godzinę 15:30. Czescy kibice będą mieli wystarczająco czasu, aby przenieść się na Stadion Narodowy PGE (wcześniej Stadion Narodowy), który znajduje się niecałe dwa kilometry od docelowej stacji ekspresu – stacji Warszawa Wschodnia.

Po zakończeniu meczu pociąg z kibicami wyruszy z powrotem do Czech. Z dworca Warszawa Wschodnia pociąg będzie odjeżdżał o 00:41. Do Pragi pociąg powinien dotrzeć po godzinie 9:00 rano.

Bilety na specjalny pociąg Football Express do Warszawy i z powrotem są dostępne w sklepie internetowym Českých drah za 1 990 Kč, z biletami na mecz i kodem rabatowym kibice zapłacą 1 650 Kč. Cena jest jednolita dla wszystkich stacji początkowych w Czechach i dla wszystkich kategorii pasażerów. Skład będzie miał ogólną pojemność około 470 miejsc. W pociągu dla kibiców będzie możliwość zakupu drobnych przekąsek, w tym nalewanego piwa.