KIO oddaliła wniosek Siemensa w przetargu na wielosystemowe lokomotywy dla PKP IC

KIO oddaliła wniosek Siemensa w przetargu na wielosystemowe lokomotywy dla PKP IC

Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła wniosek spółki Siemens Mobility w przetargu na dostawę 63 wielosystemowych lokomotyw elektrycznych o prędkości nie mniejszej niż 200 km/h wraz ze świadczeniem usług utrzymania. Ustalono również nowy termin składania .

Jak informowała Katarzyna Grzduk rzecznik prasowy PKP Intercity, przesunięcie terminu składania ofert na 16 sierpnia 2021 r. wynika zarówno z wniosków w tym zakresie złożonych przez wykonawców, jak i terminu postępowania prowadzonego przez Krajową Izbę Odwoławczą.

– W tej sprawie zostało złożone przez Siemens Pobiliby odwołanie, które Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła – dodała Grzduk.

Do czasu otrzymania uzasadnienia sprawy nie chce komentować Siemens Mobility.

Przypomnijmy, że PKP Intercity na początku czerwca ogłosiło przetarg na dostawę 63 lokomotyw elektrycznych wielosystemowych z opcją na zakup maksymalnie 32 dodatkowych pojazdów.

Przewoźnik chciał aby nowe wielosystemowe lokomotywy mogły poruszać się na liniach kolejowych zasilanych prądem o różnych wartościach napięć: 3kV DC, 15kV AC, 25kV AC i były dopuszczenie do eksploatacji pojazdów w  Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji i na Węgrzec.

Przypominamy, że obecnie trwa procedura wybory wykonawcy na dostawę 10 nowych wielosystemowych lokomotyw dla PKP IC. Jedyną ofertę w tym postępowaniu złożył Newag.