Kiedy podpisanie umowy na 10 nowych wielosystemowych lokomotyw dla PKP IC?

Kiedy podpisanie umowy na 10 nowych wielosystemowych lokomotyw dla PKP IC?

Na początku marca PKP Intercity otworzyło oferty w przetargu na dostawę 10 lokomotyw elektrycznych wielosystemowych. Choć zgłosił się tylko jeden producent – nowosądecki Newag nadal nie znamy terminu podpisania umowy.

Od opublikowania informacji z otwarcia ofert minęło 78 dni, przewoźnik nadal nie ogłosił informacji o wyborcze najkorzystniejszej oferty. Dlaczego?

– Obecnie komisja przetargowa analizuje złożoną ofertę na dostawę 10 lokomotyw elektrycznych wielosystemowych – poinformowało PKP Intercity.

Choć procedury jeszcze trwają, podpisanie umowy z Newag na dostawcę 10 wielosystemowych lokomotyw z możliwością zakupu 5 kolejnych jest niemal pewnie. Oferta złożona przez nowosądeckiego producenta zmieściła się w zaplanowanym przez przewoźnika budżecie.

Przypomnijmy, PKP Intercity na sfinansowanie zakupu przeznaczył0 286 590 000 mln zł brutto bez prawa opcji oraz 429 885 000 zł brutto z prawem zakupu dodatkowych 5 lokomotyw. Newag przedstawił ofertę w wysokości 258 607 500 zł brutto bez prawa opcji oraz 387 911 250,00 zł z prawem opcji. Producent udzieli na pojazdy 36 miesięcznej gwarancji.

Nowe lokomotywy mają być przystosowane do jazdy z prędkością nie mniejszą niż 200 km/h oraz posiadać dopuszczenie do eksploatacji na terenie Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii oraz Węgier.