Kielce: palił papierosa, odpowie za posiadanie marihuany

Kielce: palił papierosa, odpowie za posiadanie marihuany

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z kieleckiej grupy operacyjno-interwencyjnej ujęli 39-latka, który odpowie za posiadanie narkotyków. Mężczyzna zwrócił na siebie uwagę, popełniając wykroczenie na obszarze kolejowym. Teraz za posiadanie środków odurzających mieszkańcowi powiatu wschowskiego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach, w trakcie realizacji zadań służbowych na terenie stacji Kielce Główne, zauważyli mężczyznę palącego papierosa na pierwszym peronie. Mundurowi postanowili wylegitymować sprawcę wykroczenia.

Nerwowe zachowanie 39-latka wzbudziło u funkcjonariuszy pewne podejrzenia, gdyż poczuli od niego charakterystyczną woń palonej marihuany. Dodatkowo mundurowi ujawnili należącą do mężczyzny małą puszkę, w której znajdował się zielono-brunatny susz roślinny.

W efekcie mieszkaniec powiatu wschowskiego trafił na Komisariat III Policji w Kielcach, a tester narkotykowy potwierdzi, że ujawniona substancja to marihuana. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani posiadanie środków odurzających jest zabronione, a złamanie tego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.