Katowice: funkcjonariusze SOK pomogli chorującemu na epilepsję

Katowice: funkcjonariusze SOK pomogli chorującemu na epilepsję

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach pomogli choremu na epilepsję. Mężczyzna zasłabł na dworcu kolejowym w Katowicach. Mundurowi udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i przekazali pod opiekę lekarzy. Dzięki skutecznemu i profesjonalnemu działaniu funkcjonariuszy SOK, skuteczna pomoc dla mężczyzny przyszła na czas.

W minioną niedzielę, na terenie dworca kolejowego Katowice do funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Katowicach, pełniących służbę w patrolu pieszym podbiegła kobieta, która poinformowała, że stojąca obok niej osoba źle się poczuła i upadła. Mundurowi natychmiast podjęli interwencję. Ustalili, że potrzebujący pomocy mężczyzna choruje na epilepsję. Szybko okazało się jednak, że ma on właśnie atak padaczki.

Funkcjonariusze SOK przystąpili do udzielania pierwszej pomocy, jednocześnie na miejsce zdarzenia wezwali karetkę pogotowia. Do czasu przybycia personelu medycznego przytrzymywali choremu głowę, aby w trakcie ataku nie doznał urazu oraz nieprzerwanie monitorowali jego czynności życiowe. Dzięki szybkiej reakcji kobiety i funkcjonariuszy SOK udało się zapobiec tragedii i pomóc choremu mężczyźnie.