Katastrofa kolejowa w Grecji. Ponad 35 ofiar

Katastrofa kolejowa w Grecji. Ponad 35 ofiar

Do tragicznego w skutkach zderzenia pociągu pasażerskiego z Aten do Salonik z pociągiem towarowym doszło tuż przed północą w okolicy Larisy. Grecka straż pożarna poinformowała o 36 ofiarach.

O godzinie 9:30, rzecznik straży pożarnej, Pyrarchos Vasileios Vatrakogiannis poinformował, że hospitalizowanych jest 66 osób, z czego sześć na oddziałach intensywnej terapii. Wśród ofiar jest dziewiątka pracowników OSE, greckiego przewoźnika Hellenic Railways Organisation.

Jak poinformowały lokalne media w pociągu pasażerskim znajdowało się około 350 pasażerów.

Na miejscu wypadku działa 150 strażaków, w tym członkowie Specjalnej Jednostki Reagowania na Katastrofy.

Wagony 1 i 2 nie istnieją. W wyniku całkowicie się rozpadły – powiedział w telewizji ERT gubernator regionu Tesalii, Kostas Agorastos.

Na miejsce katastrofy udali się Prezydent Republiki Katerina Sakellaropoulou oraz premier Kyriakos Mitsotakis.

Kondolencje na ręce greckich partnerów złożył Andrzej Adamczyk minister infrastruktury.

Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o tragicznej w skutkach katastrofie kolejowej nieopodal Larisy w Grecji. Polskie środowisko transportowe i kolejowe łączy się w bólu z najbliższymi ofiar i poszkodowanymi – napisał minister.

AKTUALIZACJA 11:20

O godzinie 11:20, rzecznik straży pożarnej podał najnowsze informacji z miejsca katastrofy.

Straż pożarna nadal działa, aby zlokalizować uwięzionych ludzi na miejscu wypadku kolejowego. Dźwigi usuwają części wagonów, tworząc przestrzeń dla ratowników do kontrolowania wnętrza wagonów – poinformował Pyrarchos Vasileios Vatrakogiannis.