Gama Marathon w parku taborowym PPM-T

Gama Marathon w parku taborowym PPM-T

Kilka dni temu spółka CARGOUNIT przekazała wyprodukowaną przez Pesę Bydgoszcz lokomotywę Gama Marathon nowemu klientowi – spółce Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe z Grupy Kapitałowej PKP PLK.

Jak się dowiedzieliśmy, w ramach podpisanej umowy Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe wydzierżawiło jedną lokomotywę.

Spółka PPM-T nie przewiduje dzierżawy kolejnych sztuk. Okres dzierżawy wynosi 36 miesięcy – poinformowała „Kolejowy Portal” Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe.

Jak dodała przedstawicielka zarządcy infrastruktury, lokomotywa będzie wykorzystywana w zależności od bieżących potrzeb spółki.

W pierwszej kolejności, planowane jest wykorzystanie lokomotywy przy prowadzonej przez PPM-T inwestycji Zabrzeg – Zebrzydowice – granica państwa – zaznaczyła Janus.

Choć obecnie w PPM-T są maszyniści, którzy mają uprawnienia do prowadzenia lokomotywy Gama Matarhon, to spółka dodatkowo prowadzi szkolenie na rozszerzenie świadectwa maszynisty, dedykowane dla tego typu maszyny.

Przypomnijmy, że spółka jest częścią konsorcjum (Trakcja, Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno-Torowe, ALSTOM ZWUS), które podpisało z PKP Polskie Linie Kolejowe umowę o wartości o prawie 1,7 mld zł na realizację wspomnianej inwestycji.