Funkcjonariusze SOK zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusze SOK zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Nasielsku, podczas przejazdu w kierunku linii kolejowej nr 10 w Warszawie, zetknęli się z niecodziennym zachowaniem kierowcy, który oczekiwał na zmianę światła na skrzyżowaniu drogowym

Kierujący pojazdem, stojąc przed sygnalizacją świetlną, nie reagował na zapalenie się zielonego światła, po czym wjechał na skrzyżowanie, gdy świeciło czerwone.

Funkcjonariusze SOK ruszyli za pojazdem, którego kierowca, jak się okazało, nie był w stanie utrzymać się na swoim pasie ruchu, co wskazywało, że może on prowadzić auto pod wpływem alkoholu lub potrzebować pomocy medycznej. Gdy mężczyzna zatrzymał się na parkingu, mundurowi niezwłocznie podeszli do pojazdu. Od kierowcy wyczuwalna była silna woń alkoholu.

Funkcjonariusze SOK odebrali mężczyźnie kluczyki do auta i wezwali patrol Policji. Po przybyciu na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Wieliszewie przebadali 55-latka na zawartość alkoholu – badanie wykazało 2,49‰ alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Wieliszewie.