Andrzej Pawłowski prezesem Ciech Cargo

Andrzej Pawłowski prezesem Ciech Cargo

Andrzej Pawłowski został nowym prezesem spółki Ciech Cargo, przewoźnika kolejowego z Grupy Ciech. Nowe stanowisko piastuje od 1 sierpnia 2022 r.

W zarządzie Ciech Cargo zasiada również Maciej Kempski, dotychczasowy prezes przewoźnika.

Andrzej Pawłowski z branżą kolejową od blisko 40 lat. W 1985 r. podjął pracę w PKP rozpoczynając od stanowiska nastawniczego. Następnie pełnił obowiązki Dyżurnego Ruchu, Dyspozytora i Zastępcy Naczelnika Ekspozytury Zarządzania Ruchem Kolejowym w Gdańsku.

W latach 2006-2009 był Zastępcą Dyrektora ds. Techniczno-Eksploatacyjnych a w latach 2009-2011 Dyrektorem Centrum Zarządzania Ruchem Kolejowym

W latach 2011-2016 pełnił rolę Członka Zarządu i Dyrektora ds. Sprzedaży oraz Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora ds. Eksploatacji w PKP Polskich Liniach Kolejowych S.A.

Od listopada 2017 r. wspierał zarząd Grupy CTL Logistics a także był Prezesem spółki CTL Północ. W listopadzie 2018 r. wszedł do zarządu CTL Logistics gdzie pełnił funkcję Członek Zarządu, Dyrektora ds. Operacji i Eksploatacji.

Z Grupa CTL Logistics rozstał się na początku lipca 2021 r. kiedy to powstała unia personalna zarządów spółek kolejowych Grupy CTL Logistics.

Andrzej Pawłowski jest absolwentem Technikum Kolejowego w Bydgoszczy w specjalności „Ruch i przewozy kolejowe”. Dodatkowo ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył również studia podyplomowe z Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni. Uzyskał również tytuł MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów wspólnie z Uniwersytetem Gdańskim.

Ciech Cargo (dawniej Transoda) to przedsiębiorstwo transportowe z Inowrocławia, które powstało w maju 2000 roku. Początkowo skupiało się na transporcie sody, obecnie oferta obejmuje przewozy towarowe np. węgla, kruszyw, oraz materiałów niebezpiecznych.