Funkcjonariusze SOK ujęli dwóch graficiarzy

Funkcjonariusze SOK ujęli dwóch graficiarzy

Funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Krakowie ujęli dwóch sprawców namalowania ,,graffiti’’ na wiadukcie kolejowym. Wandale posiadali przy sobie narkotyki oraz paralizator i pałkę teleskopową.

We wtorek, 3 grudnia 2023 r. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Tarnowie podczas działań prewencyjnych na szlaku Brzesko – Bochnia ujęli dwóch sprawców dewastacji wiaduktu kolejowego przy ul. Słonecznej. Wcześniej na widok mundurowych mężczyźni szybko odrzucili puszki z farbą w sprayu, a w trakcie interwencji zachowywali się jakby byli pod wpływem środków odurzających lub substancji psychotropowych. Do czasu przybycia patrolu SOK ,,grafficiarze’’ zdążyli zamalować ponad 3m² powierzchni wiaduktu kolejowego. O zaistniałym wydarzeniu powiadomiono Komendę Powiatową Policji w Bochni.

W dalszym toku czynności służbowych mundurowi ujawnili przy mężczyznach pałkę teleskopową i paralizator oraz dowody rzeczowe w postaci 4 puszek z farbą w sprayu. Ponadto mężczyźni posiadali przy sobie narkotyki, zabezpieczono blisko 3 gram marihuany. Na terenie kolejowym sprawcy poruszali się samochodami marki Honda Civic i Fiat Stilo. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, ze jeden z mężczyzn posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Ujętych mieszkańców Bochni, 23-latka i 21-latka przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Bochni, którzy prowadzą dalsze czynności wyjaśniające w tej sprawie.