Ponad 2 mln pasażerów PKP Intercity w okresie świąteczno-noworocznym

Ponad 2 mln pasażerów PKP Intercity w okresie świąteczno-noworocznym

W okresie świąteczno-noworocznym podróże pociągami PKP Intercity cieszyły się dużą popularnością. Od 22 grudnia 2022 r. do 3 stycznia 2023 r. składami przewoźnika podróżowało ponad 2 mln osób.

Najwyższa frekwencja została odnotowana w przeddzień Wigilii – 23 grudnia z usług PKP Intercity skorzystało blisko 198 tys. pasażerów. Największym zainteresowaniem cieszyły się podróże pomiędzy Warszawą a Trójmiastem, Krakowem, Poznaniem, Wrocławiem, Lublinem i Łodzią.

Koniec grudnia był zwieńczeniem całego, rekordowego 2022 roku. Około 58,9 mln pasażerów, które wybrały się w podróż pociągami PKP Intercity to o 10 mln więcej niż w najlepszym do tej pory 2019 roku, co oznacza wzrost o 20%. Porównując 2022 do 2021 roku, liczba pasażerów zwiększyła się aż o ponad 23 mln (wzrost o około 65%).

Nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że jesteśmy świadkami mody na kolej. W minionym roku rozwinęliśmy nasze oferty biletowe, jak również postawiliśmy na rozszerzenie możliwości kupienia biletów na połączenia naszymi pociągami poprzez nowe kanały sprzedaży, rozpoczynając współpracę z popularnymi platformami. Wszystko po to, aby moda na podróżowanie koleją stała się oczywistością i naturalnym wyborem dla kolejnych podróżnych. A tych, jak pokazują świetne wyniki zanotowane w 2022 roku, stale przybywa – mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP intercity.

Rekordowa liczba pasażerów dalekobieżnych DB

W Niemczech, w okresie świątecznym od 22 do 28 grudnia pociągami dalekobieżnymi Deutsche Bahn podróżowało 3,2 mln osób. To znacznie przekracza poprzednią szczytową wartość z 2019 r. (2,8 mln podróżnych).