Funkcjonariusze SOK ujęli 28-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Funkcjonariusze SOK ujęli 28-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Węglińcu ujęli 28-latka, który ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Człuchowie za przestępstwo narkotykowe. Dzięki czujności patrolu SOK najbliższe cztery miesiące spędzi w zakładzie karnym.

W poniedziałek, 6 listopada dyżurny zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Węglińcu otrzymał informację, że na szlaku kolejowym Pieńsk – Węgliniec spaceruje po torowisku osoba postronna. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK.

Po przybyciu we wskazany rejon, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei już z daleka zauważyli postać idącą środkiem torów w kierunku Weglińca. W trakcie podjętych czynności mężczyzna początkowo nie stosował się do wydawanych poleceń i nie chciał zejść z torowiska. Na miejsce został wezwany patrol Policji.

Jak się później okazało ujęty 28-latek ukrywał się przed organami ścigania. Za mężczyzną Sąd Rejonowy w Człuchowie wystawił list gończy w celu odbycia kary 125 dni pozbawienia wolności za posiadanie środków odurzających. Po przeprowadzonych czynnościach trafi do zakładu karnego. Dzięki strażnikom SOK nie uniknie odpowiedzialności karnej za popełnione przestępstwo.