Funkcjonariusze SOK i Policji ujęli 29-letniego Ukraińca z narkotykami ukrytymi w plecaku

Funkcjonariusze SOK i Policji ujęli 29-letniego Ukraińca z narkotykami ukrytymi w plecaku

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji ujęli 29-letniego obywatela Ukrainy, który posiadał przy sobie narkotyki. Młody mężczyzna agresywnie zachowywał się w stosunku do pracowników ochrony dworca. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli w jego plecaku zawiniątka z suszem roślinnym (marihuana) i z zawartością różowej substancji (amfetamina). Za posiadanie środków odurzających grozi 3 lata pozbawienia wolności.

Podczas wspólnej służby patrolowej w rejonie gdańskiego dworca PKP funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Gdańsku i Policji podjęli interwencję wobec mężczyzny, który awanturował się z pracownikami ochrony dworca.

Na widok funkcjonariuszy młody mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać trzymając mocno w dłoniach plecak. Gdy mundurowi zajrzeli do jego wnętrza, znaleźli dwa plastikowe pudełka z zawartością suszu koloru zielono-brunatnego i substancji koloru różowego oraz wagę elektroniczną. W związku z powyższym mężczyznę zatrzymano jako osobę podejrzaną o posiadanie środków odurzających i przewieziono na komisariat Policji.

Wstępne badanie znalezionych substancji wykazało, że są to poporcjowane, przygotowane już do sprzedaży narkotyki. Łącznie zabezpieczono 43 porcji marihuany i 21 amfetaminy. 30-letni obywatel Ukrainy zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut posiadania środków odurzających. Za to przestępstwo Kodeks Karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności. Policjanci będą także sprawdzać, czy mężczyzna zajmował się sprzedażą zabronionych substancji.