Dobry początek roku estońskiego przewoźnika Elron

Dobry początek roku estońskiego przewoźnika Elron

Liczba podróży pociągami Elron w styczniu była o prawie jedną czwartą wyższa niż przed rokiem. Liczba pasażerów wzrosła na wszystkich trasach.

Pociągi Elron wykonały 578 tys. kursów w styczniu, co stanowi wzrost o 23% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Najlepsze wyniki pokazują linie ekspresowe Tartu, Narva i Viljandi.

Klienci Elron najbardziej cenią sobie szybkość podróży pociągiem. Zrozumiałe jest, że to linie ekspresowe najlepiej służą temu celowi – komentuje Ronnie Kongo kierownik sprzedaży Elron

Linie ekspresowe Elron miały w styczniu o 40% więcej pasażerów niż rok temu. Według Ronniego Kongo większość innych tras miała co najmniej jedną czwartą więcej pasażerów.

Niestety, tylko w kierunku zachodnim wciąż przeszkadzają nam remonty infrastruktury, co sprawiło, że wzrost liczby pasażerów był tam skromniejszy – 13%, ale na szczęście pod koniec stycznia udało nam się już nieco poprawić rozkład jazdy. Większy ruch niż wcześniej oznacza, że na przykład z Tallina do Saue i Keili można dojechać pociągiem częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Czekamy na zakończenie prac naprawczych, aby jeszcze bardziej poprawić harmonogram pracy – dodał Kongo

Nowy rozkład jazdy, obowiązujący od 23 stycznia, poprawił również ruch pociągów w innych miejscach.

Połączenia do Narvy mogą być teraz wykonywane pięć razy dziennie we wszystkie dni tygodnia. Istnieją również wygodniejsze opcje transferu w Tapa, aby podróżować z Narva do Tartu lub odwrotnie. Aspekty te są bardzo ważne dla wielu pasażerów i już teraz widzimy wpływ tych zmian na wzrost liczby podróży – podkreślił kierownik sprzedaży Elron.

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia estoński przewoźnik zdecydował się skorzystać z opcji  i zamówił od Grupy Škoda 10 kolejnych pojazdów elektrycznych.