Do Krakowa przyjechały nowe Impulsy 2 dla Kolei Małopolskich

Do Krakowa przyjechały nowe Impulsy 2 dla Kolei Małopolskich

W poniedziałek do Krakowa przyjechały dwa z dziewięciu zamówionych przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego składy Impuls 2 wyprodukowane przez Newag. Pojazdy będą obsługiwały połączenia Kolei Małopolskich.

Pociągi produkowane przez Newag będą mogły jeździć z prędkością do 160 km/h. Każdy z dziewięciu ekonomicznych i komfortowych pojazdów posiada 200 miejsc siedzących, a dodatkowo wyposażony jest m.in. w klimatyzację, WiFi, miejsce na rowery oraz udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami (winda, rampa oraz pętla indukcyjna dla osób z dysfunkcją słuchu) i rodzin z dziećmi (przewijak dla niemowląt, bezstopniowe przejścia międzyczłonowe).

W każdym Impulsie zostaną zainstalowane systemy służące do monitoringu, informacji pasażerskiej, zliczania pasażerów i pomiaru punktualności.

Początkowo małopolski samorząd podpisał umowę na zakup siedmiu składów aby po kilku miesiącach skorzystać z prawa opcji i zamówić dwa dodatkowe pociągi.

Nowe składy na początku czerwca 2021 r. testowali już maszyniści Kolei Małopolskich oraz Polregio przewoźników, dla których dedykowane są nowe pojazdy.

Fot. Mateusz Nakoneczny