Dni Otwarte Funduszy Europejskich z PKP PLK

Dni Otwarte Funduszy Europejskich z PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe uczestniczą w X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Działania są realizowane w Warszawie i Łodzi. Poszczególne wydarzenia skierowane są do najmłodszych lub dorosłych beneficjentów funduszy UE. Przygotowano m. in. przedstawienie teatralne, animacje i gry.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to doskonała okazja do przybliżenia mieszkańcom efektów finansowego wsparcia Unii Europejskiej przy realizacji różnorodnych inwestycji. W przypadku PLK SA, celem udziału w corocznych obchodach, jest informowanie, jak dzięki środkom unijnym kolej zmienia się i poprawia warunki życia.

12 i 13 maja na dziedzińcu siedziby PKP Polskich Linii Kolejowych w Warszawie w ramach X edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich odbędzie się wydarzenie dla dzieci. W piątek przygotowano zajęcia dla uczniów pobliskich szkół, a w sobotę uczestnicy wydarzenia będą mogli obejrzeć spektakl teatralny pt. „Najpiękniejszy prezent”, a także pokaz sztuczek magicznych „Świat magii”. Na najmłodszych będą czekać gry i animacje: zabawy z animatorami, malowanie twarzy, skręcanie balonów, tworzenie własnych przypinek.

Planowane aktywności będą dotyczyć obecnie realizowanych inwestycji przy udziale środków unijnych. Najmłodsi i ich opiekunowie dowiedzą się m. in. jak w Sulejówku bezkolizyjne skrzyżowanie zwiększy bezpieczeństwo kolejowo-drogowe i ułatwi komunikację mieszkańcom. Aktywnie prezentowane będą działania dla bezpieczeństwa na przejazdach i terenach kolejowych, związane z kampanią społeczną „Bezpieczny Przejazd”.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zagoszczą także w Miasteczku Funduszy Europejskich w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. W sobotę i niedzielę będzie można odwiedzić stoisko kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”.

W Łodzi w sobotę 13 maja PKP Polskie Linie Kolejowe organizują  zwiedzanie kolejowego tunelu średnicowego. Chętni zobaczą, jak wygląda budowa podziemnej trasy, która zmieni podróże koleją. W planach jest wizyta na budowanym przystanku kolejowym Łódź Polesie i przejście około kilometrowym odcinkiem tunelu kolejowego.

PKP Polskie Linie Kolejowe Ssą jednym z największych beneficjentów środków unijnych. Z udziałem funduszy UE realizowany jest Krajowy Program Kolejowy. Unijne wsparcie ma również kampania społeczna „Bezpieczny Przejazd”.