Bydgoszcz: 2 tys. mandatu dla nieodpowiedzialnego kierowcy

Bydgoszcz: 2 tys. mandatu dla nieodpowiedzialnego kierowcy

Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 71-latek zatrzymany do kontroli przez dzielnicowego. Mężczyzna mógł doprowadzić do tragedii wielu osób. Kierowca zignorował nadawany czerwony sygnał świetlny przed przejazdem kolejowym. Policjant rozliczył kierowcę.

W poniedziałek, 26 grudnia 2022 r. około godziny 15:15 dzielnicowy z bydgoskich Wyżyn pełniąc służbę w rejonie bydgoskiego Łęgnowa zauważył na ul. Plątnowskiej, jak kierujący pojazdem Mini Cooper zatrzymał się przed sygnalizatorem nadającym czerwony sygnał o zbliżającym się pociągu. Natomiast nie spodziewał się tego co zobaczył chwilę później.

Jak poinformował nadkom. Piotr Loba z KP Bydgoszcz-Wyżyny, policjant nie mógł uwierzyć, że kierowca przejechał przez torowisko ignorując nie tylko zagrożenie, ale także stojący naprzeciwko oznakowany radiowóz. Dosłownie kilka sekund później przez przejazd przejechał pędzący pociąg.

Dzielnicowy zatrzymał kierowcę do kontroli. Kierowcą okazał się 71-letni podróżujący w towarzystwie swojej żony. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych. Otrzymał także 15 punktów karnych – dodaje nadkom Loba.

Policja przypominamy, że pociąg na zatrzymanie potrzebuje niekiedy kilkuset metrów, a takie zachowanie może doprowadzić do katastrofy i śmierci wielu osób.