Będzie więcej EP09 „Opocznianka”

Będzie więcej EP09 „Opocznianka”

Niemal rok temu PKP Intercity Remtrak oddało do PKP Intercity pierwszą lokomotywę EP09 po naprawie P4 wykonanej przez zakład w Libiszowie k. Opoczna. Jak się dowiedzieliśmy „Opocznianek” będzie co najmniej 26 sztuk.

Marta Ziemska z biura prasowego PKP Intercity poinformowała „Kolejowy Portal”, że spółka zawarła z PKP Intercity Remtrak dwie umowy. Jedną na 6 sztuk lokomotyw, a drugą na 20 pojazdów.

Na dzień 27 grudnia przewoźnik odebrał łącznie 13 elektrowozów po wykonanej naprawie P4 – dodała Ziemska.

Co ważne PKP Intercity planuje kontynuację współpracy z PKP Intercity Remtrak na wykonanie kolejnych napraw P4 lokomotyw serii EP09.

Przypomnijmy, że realizacja pierwszej w historii zakładu naprawy lokomotywy jest wynikiem zakończonego pod koniec pierwszego półrocza 2021 r. III etapu rozbudowy oddziału PKP Intercity Remtrak w Libiszowie k. Opoczna. Dzięki wartej 135 mln złotych brutto inwestycji zakład stał się wiodącym zapleczem technicznym przewoźnika.

Dodajmy, że naprawy P4 lokomotyw EP09 na zlecenie przewoźnika wykonuje również Pesa Mińsk Mazowiecki. Pierwsze pojazdy zostały skierowane na naprawę na początku września 2022 r.