Alstom wyremontuje pociągi ScotRail za 12 mln funtów

Alstom wyremontuje pociągi ScotRail za 12 mln funtów

Alstom otrzymał kontrakt o wartości 12 milionów funtów na przeprowadzenie modernizacji floty 40 pociągów klasy 334 firmy ScotRail, które obsługują linię Edynburg-Glasgow. Kontrakt został zawarty przez Eversholt Rail, który dzierżawi pociągi firmie ScotRail.

Pociągi klasy 334 zostały pierwotnie zbudowane przez Alstom dla ScotRail i weszły do ​​służby w 2001 roku.

Zakres prac w ramach nowego kontraktu obejmuje remont elementów pneumatycznych i elektrycznych, takich jak autozłącza, trapy, akumulatory, zawory powietrza podwozia, toalety oraz ogrzewanie, wentylację i klimatyzację (HVAC) w kabinach maszynistów.

Prace te opierają się na poprzedniej modernizacji przeprowadzonej przez Alstom w 2015 r., mającej na celu poprawę komfortu pasażerów szkockich pasażerów, poprzez doposażenie w pełną klimatyzację, punkty ładowania przy siedzeniach i wi-fi w całym pociągu, a także dodanie telewizji przemysłowej dla pociągów tylko dla maszynistów, aby pomóc z bezpieczeństwem pasażerów.

Alstom może poszczycić się długą historią wspierania szkockiej sieci kolejowej. Cieszymy się, że po raz kolejny możemy dokonać przeglądu floty klasy 334, zapewniając obecnym i przyszłym pasażerom ScotRail na linii z Edynburga do Glasgow lepsze wrażenia kolejowe – skomentował Peter Broadley, dyrektor zarządzający ds. usług w firmie Alstom na Wielką Brytanię i Irlandię.

Prace maja się rozpocząć w styczniu 2024 r. w Polmadie Depot należącym do Alstomu w Glasgow. Alstom zatrudnia 109 szkockich pracowników w Polmadie, gdzie firma zapewnia konserwację i wsparcie kultowego pociągu Caledonian Sleeper Pendolino na zachodnim wybrzeżu Mainline, a także codzienną konserwację pociągów klasy 334.

Alstom ściśle współpracuje również z Network Rail nad modernizacją szkockiej infrastruktury sygnalizacyjnej.