Aplikacja PKP Intercity czeka na weryfikację w sklepach Apple i Google Play

Aplikacja PKP Intercity czeka na weryfikację w sklepach Apple i Google Play

Nie Pekapka a po prostu PKP intercity będzie nazywała się nowa aplikacja przewoźnika, która czeka na weryfikacje w sklepach Apple Store i Google Play.

W nowej aplikacji będzie można m.in. kupić bilet dla siebie oraz dla innych osób, z którymi wspólnie podróżujemy, wymienić lub zwrócić bilet, który zakupiliśmy w aplikacji, pobrać fakturę VAT do dokumentu przewozu czy wyświetlić bilet, który zakupiliśmy w systemie e-IC

Za bilet będziemy musieli zapłacić w ciągu 15 minut od zatwierdzenia jego wyboru, ale najpóźniej przed upływem terminu przewidzianego na jego zakup. W przeciwnym przypadku bilet zostanie anulowany.

Z aplikacji PKP Intercity podobnie jak z systemu e-IC nie będzie można korzystać w czasie trwania przerwy technologicznej, która trwa codziennie od 23:45 do 0:30, z wyjątkiem pierwszego dnia każdego miesiąca, kiedy przerwa trwa do 1:00.

Co ważne, jeśli mamy już zarejestrowane konto w serwisie e-IC, będziemy mogli logować się tymi samymi danymi do tego konta również w aplikacji PKP Intercity.