Alstom z umową ramową na dostawę do 50 lokomotyw Traxx Universal

Alstom z umową ramową na dostawę do 50 lokomotyw Traxx Universal

Alstom oraz Northrail AG podpisały umowę ramową na dostawę do 50 wielosystemowych lokomotyw Traxx Universal wraz z kompleksowym pakietem serwisowym przez okres do 16 lat.

Inwestycja została zorganizowana i zorganizowana przez Northrail dla paryskiej firmy inwestycyjnej RIVE Private Investment (RIVE). Northrail, w imieniu RIVE, będzie działać jako zarządca aktywów i leasingodawca lokomotyw.

Lokomotywy Traxx to innowacyjna inwestycja w przyszłość transportu kolejowego. Z ponad 150-letnim doświadczeniem i referencjami na całym świecie, Alstom cieszy się, że może dalej przyczyniać się do cyfryzacji i zrównoważenia transportu kolejowego. Dzięki długoterminowej umowie serwisowej, Northrail również skorzysta z optymalizowanych i planowalnych kosztów cyklu życia oraz maksymalnej dostępności lokomotyw – powiedział Müslüm Yakisan, Prezes regionu DACH w Alstomie.

Podstawowe zamówienie obejmuje 15 wielosystemowych lokomotyw oraz osiem lat kompleksowego serwisu. Maksymalna wartość umowy wynosi do 370 milionów euro. Produkcja będzie miała miejsce w zakładzie Alstom w Kassel w Niemczech i ma rozpocząć się w 2025 roku.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej innowacyjnej, nowej wielosystemowej lokomotywy, która w szczególności obejmuje homologację we Francji, co pozwala nam ponownie być pionierem w branży wynajmu lokomotyw. Bardzo oczekujemy otrzymania pierwszej lokomotywy w 2025 roku i dalszego umocnienia naszych relacji z Alstomem – dodał Michael Trentzsch, Członek Zarządu Northrail

Wszystkie lokomotywy zostaną wyposażone w ATLAS, rozwiązanie Alstomu dla Europejskiego Systemu Sterowania Pociągami (ETCS). Europejski standaryzowany system sterowania pociągami umożliwiający bezproblemowy ruch transgraniczny pozwala na wyższe prędkości i częstotliwość na liniach kolejowych. Oszczędza czas i energię, umożliwiając tym samym jeszcze czystszy transport towarowy.

To pierwsze zamówienie złożone w Alstomie jest świadectwem naszego zaufania do nowych produktów Alstomu i zdolności do innowacji. To zamówienie, zrealizowane przez naszą platformę leasingową, ustanowioną we współpracy z naszym długoletnim partnerem Northrail, wzmocni strategię kolejową RIVE. Poprzez wspieranie innowacji i dostarczanie efektywnych produktów operatorom, RIVE aktywnie przyczynia się do polityki energetycznej i środowiskowej Unii Europejskiej. oświadczył Camille Brunel, Partner w RIVE.