Alstom dostarczy do Rumunii 16 lokomotyw Traxx 3 MS

Alstom dostarczy do Rumunii 16 lokomotyw Traxx 3 MS

Alstom oraz Rumuńska Agencja Reformy Kolejnictwa (ARF) podpisały umowę na dostawę 16 lokomotyw elektrycznych Traxx 3 MS oraz 20 lat usług związanych z konserwacją.

Umowa o wartości około 150 milionów euro rozszerza współpracę Alstomu z ARF w sektorze taboru kolejowego. Okres 20-letniej konserwacji i naprawy może zostać przedłużony o kolejne 20 lat poprzez zawarcie dodatkowej umowy.

Cieszę się, że oferta taboru kolejowego Alstomu w Rumunii zostaje rozszerzona o lokomotywy elektryczne dla naszego szanowanego klienta ARF. Nowe lokomotywy w znacznym stopniu przyczynią się do dążenia kraju do zrównoważonej mobilności, współgrając z zaangażowaniem Alstomu w rozwijanie ekologicznych i inteligentnych rozwiązań mobilności na całym świecie – powiedział Gabriel Stanciu, Dyrektor Zarządzający Alstom Rumunia, Bułgaria i Mołdawia.

Lokomotywy będą osiągały maksymalną prędkość 200 km/h i będą zdolne do prowadzenia nawet 16 wagonów pasażerskich. Zostaną wyposażone w zaawansowany system pokładowy ERTMS od Alstomu, zapewniający optymalną efektywność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa, przy pełnej interoperacyjności. Lokomotywy są zaprojektowane w celu poprawy mobilności wewnątrz Rumunii oraz między jej głównymi miastami.

Traxx-y zostały zhomologowane w 20 krajach, pokonując rocznie łączną odległość ponad 300 milionów kilometrów, a od roku 2000 sprzedano ich ponad 2700 sztuk.