Na Dolnym Śląsku zwiększy się poziom bezpieczeństwa na 13 przejazdach

Na Dolnym Śląsku zwiększy się poziom bezpieczeństwa na 13 przejazdach

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowy na łączną kwotę blisko 17 mln zł netto w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych – etap III”. Wykonanie prac planowane jest do kwietnia 2025 r.

Zgodnie z podpisanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe umowami 4 przejazdy: w Dąbrowie i Gręboszycach (powiat oleśnicki), Piekarach (powiat oławski) i Smardzowie (powiat wrocławski) poza sygnalizacją świetlną i dźwiękową, zabezpieczone będą dodatkowo w półrogatki.

Na 13 przejazdach na odcinkach: Wrocław Zachodni- Wrocław Gądów (linia kolejowa nr 751), Głogów – Żukowice(linia kolejowa nr 14), Ścinawa-Chełmek Wołowski (linia kolejowa nr 273), Długołęka – Solniki Wielkie (linia kolejowa nr 143), Opole Groszowice-Wrocław Brochów (linia kolejowa nr 277), Oleśnica -Chojnice (linia kolejowa nr 281) urządzenia samoczynnej sygnalizacji przejazdowej (SSP) będą wymienione na nowe. Sygnalizatory świetlne i dźwiękowe oraz pozostałe elementy systemu zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa. Na przejazdach zostanie również wymienione oświetlenie na nowoczesne – energooszczędne. Prace będą prowadzone bez wpływu na rozkładowy ruch pociągów.

Finansowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy (KPO) projekt „Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach – etap III” usprawni prowadzenie ruchu kolejowego w regionie.

PKP Polskie Linie Kolejowe konsekwentnie działają na rzecz bezpieczeństwa na Dolnym Śląsku m.in. poprzez zrealizowane już inwestycje na przejazdach kolejowo-drogowych na odcinku Wrocław – Sobótka – Świdnica (linia kolejowa nr 285). Ponadto w ramach KPO planowane jest podpisanie kolejnych umów na projekt pn.: „Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych – etap II”, które