Nowy Targ: nieodpowiedzialne zachowania kierowcy i rowerzysty na przejeździe [FILM]

Nowy Targ: nieodpowiedzialne zachowania kierowcy i rowerzysty na przejeździe [FILM]

18 stycznia 2024 r. w Nowym Targu miała miejsce niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowo-drogowym, w której kierowca auta oraz rowerzysta, nie zatrzymali się przed sygnalizatorem zabraniającym wjazdu.

Na sygnalizatorze drogowym nadawane było czerwone światło. Kierujący zignorowali znaki i wjechali na przejazd podczas zamykania rogatek. Tylko cudem uniknęli zderzenia z pociągiem, który zbliżał się do skrzyżowania. Takie zachowania są skrajnie nieodpowiedzialne, mogą prowadzić do tragedii. Lekceważenie przepisów i zasad bezpieczeństwa, to prowokowanie śmierci.

W kampanii „Bezpieczny przejazd”,  PKP Polskie Linie Kolejowe nieustannie apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach:

Pamiętaj, że sygnalizator z migającymi światłami zakazuje wjazdu na przejazd!
Zaczekaj, aż zgaśnie czerwone światło sygnalizatora! Otwierające się rogatki mogą ponownie się zamknąć, gdy kolejny pociąg najedzie na czujnik.
Nie wjeżdżaj na przejazd, jeśli nie ma możliwości kontynuowania jazdy!
Wyłam rogatkę w przypadku utknięcia na przejeździe!
Poczekaj, aż pociąg odjedzie na bezpieczną odległość!
Upewnij się, czy po innym torze nie nadjeżdża kolejny pociąg!
Zawsze pamiętaj o obowiązku zachowania szczególnej ostrożności!

Pociąg ma zawsze pierwszeństwo. Przed każdym przejazdem, nawet tym z rogatkami, należy zwolnić lub zatrzymać się i upewnić, że nie nadjeżdża pociąg!