28-latek bił pracownika firmy sprzątającej na stacji Wrocław Główny

28-latek bił pracownika firmy sprzątającej na stacji Wrocław Główny

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli mężczyznę, który stanowił zagrożenie dla pasażerów i osób korzystających z usług kolei. Agresor bił i kopał po całym ciele pracownika firmy sprzątającej. 28-letni mieszkaniec Bytomia został obezwładniony przez mundurowych i trafił w ręce policjantów.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 19 marca 2024 r.  przed wrocławskim dworcem kolejowym. Agresywny mężczyzna bez powodu zaatakował pracownika firmy sprzątającej. Na miejscu interweniowali  funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei, którzy pełnili służbę na terenie stacji osobowej Wrocław Główny.

Po krótkiej chwili agresor był już w rękach patrolu GOI. To niestety nie ostudziło jego zapędów. Zupełnie nie reagował na polecenia. Mundurowi zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji funkcjonariuszy został skutecznie obezwładniony.

28-letni bytomianin trafił na Komisariat Kolejowy Policji we Wrocławiu. Poszkodowany 44-latek oświadczył, że nie potrzebuje pomocy medycznej.