22 września 2022 r. Dniem bez Samochodu w KM i WKD

22 września 2022 r. Dniem bez Samochodu w KM i WKD

Z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, przypadającego 22 września 2022 r., podróże pociągami Kolei Mazowieckich oraz Warszawskiej Kolei Dojazdowej będą bezpłatne.

W tym dniu podróżni będą mogli nieodpłatnie podróżować pociągami Kolei Mazowieckich, autobusami zastępczej komunikacji autobusowej (ZKA) na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Czyżew, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko-Kamienna, Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

W ramach oferty „Dzień bez samochodu w WKD”, przewoźnik umożliwi bezpłatne przejazdy wszystkimi pociągami oraz autobusami komunikacji zastępczej uruchamianymi na linii WKD, niezależnie od relacji i czasu podróży – bez konieczności posiadania jakiegokolwiek dokumentu stwierdzającego prawo do odbycia podróży.

W tym roku hasłem Europejskiego Tygodnia Mobilności (dawnej: Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu) zostało Mix & Move! (Przesiadaj się i jedź!). Tematem kampanii zostały natomiast „Lepsze połączenia” („Better Connections”), co ma odnosić się zarówno do miejsc, jak i do osób, które z nich korzystają.