22 września 2020 r. Dniem bez Samochodu

22 września 2020 r. Dniem bez Samochodu

W dniach od 16 do 22 września 2020 r. przypada Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT). Jest to europejska kampania podnosząca świadomość obywateli w zakresie zrównoważonej mobilności miejskiej, której kulminacją jest Dzień Bez Samochodu przypadający 22 września. Z tej okazji przewoźnicy przygotowali specjalne oferty dla kierowców samochód.

Polregio

Przewoźnik w ramach tegorocznych obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, oprócz oferty specjalnej „Rower za złotówkę” w województwie lubelskim oraz opolskim włączył się również w obchody Dnia bez Samochodu w województwie: małopolskim, pomorskim, wielkopolskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim oraz dolnośląskim, w których przejazdy wg oferty będą odbywać się na podstawie biletów nabytych wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej IMKA w cenie 1 zł.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Pasażerowie będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami. Za bilet nie zapłacą podróżni posiadający ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu oraz towarzyszące im osoby – maksymalnie tyle, na ile zarejestrowany jest samochód. Warto nie tylko tego dnia zostawić samochód na parkingu i korzystać z transportu zbiorowego.

Koleje Dolnośląskie

Pasażerowie mogą liczyć na darmowy przejazd w granicach Wrocławia za okazaniem dowodu rejestracyjnego.

Koleje Mazowieckie

W ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD” oraz pozataryfowej oferty specjalnej „Dzień bez Samochodu w KM” podróżni będą mogli nieodpłatnie korzystać z przejazdu wszystkimi pociągami Kolei Mazowieckich i autobusami komunikacji zastępczej na obszarze ograniczonym stacjami: Skierniewice, Kutno, Sierpc, Działdowo, Ostrołęka, Małkinia, Czeremcha, Łuków, Dęblin, Skarżysko Kam., Drzewica oraz autobusami KM na odcinku Modlin – Lotnisko Modlin.

Koleje Wielkopolskie

Możliwe będzie podróżowanie pociągami Kolei Wielkopolskich na podstawie dowodu rejestracyjnego – podczas kontroli należy okazać ważny dowód rejestracyjny w formie papierowej lub elektronicznej (w aplikacji mObywatel). Jeden dowód rejestracyjny uprawnia do bezpłatnego przejazdu jedną osobę.

Koleje Małopolskie

W pociągach przewoźnika w tym dniu 22 września wystarczy zakupić bilet w aplikacji iMKA w cenie 1 zł.

Warszawska Kolej Dojazdowa

Przejazdy wszystkimi pociągami uruchamianymi na linii WKD są bezpłatne, niezależnie od relacji i czasu podróży- bez konieczności posiadania jakiegokolwiek dokumentu stwierdzającego prawo do odbycia podróży. W przypadku podróży z rowerem/psem również do bezpłatnego przewozu roweru/psa. 

Arriva

Każdy pasażer posiadając przy sobie ważny dowód rejestracyjny pojazdu mechanicznego (samochodu, motoru, skutera) będzie uprawniony do przejazdu pociągami Arriva, w dowolnej relacji za jedyne 1 zł.

SKM Warszawa

Korzystanie ze wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej wykonujących przewozy w ramach Warszawskiego Transportu Publicznego (autobusy, tramwaje, metro i SKM) jest bezpłatne.

Korzystanie ze wszystkich parkingów P+R tego dnia, w godz. 00:00 – 23:59, również jest bezpłatne.

SKM Trójmiasto

Bezpłatne podróżowanie będzie możliwe na podstawie ważnego dowodu rejestracyjny oraz dokumentu potwierdzającego tożsamość.