Industriada w Kolejach Śląskich

Industriada w Kolejach Śląskich

Zwiedzanie hali napraw, spacer pod pociągiem, wizyta w kabinie maszynisty i pokaz możliwości nowoczesnego symulatora jazdy pociągiem! Między innymi takie atrakcje już 26 września kiedy Koleje Śląskie otworzą swoją bazę w Katowicach przy Raciborskiej 58 dla zwiedzających! Wszystko w ramach Industriady 2020 w której śląski przewoźnik bierze udział już po raz siódmy!

Całość wydarzenia w ramach zwiedzania w Kolejach Śląskich odbędzie się w dwóch turach i zacznie się na dworcu PKP w Katowicach, skąd w kierunku bazy przy Raciborskiej o godzinie 9:03 i 11:25 odjedzie pociąg specjalny. Wydarzenie zostało objęte całkowitą rezerwacją miejsc. Internetowe zapisy ruszą na www.okazjonalne.kolejeslaskie.com już w środę (23.09.2020) o godz. 17:00. W trosce o wspólne bezpieczeństwo, każdy uczestnik przed wejściem na pokład pociągu będzie miał mierzoną temperaturę. Dodatkowo, na każdym etapie wycieczki, każdy uczestnik zobowiązany będzie zasłaniać usta i nosa.

Wszyscy uczestnicy zostaną podzielni na kilka grup. Na hali napraw będzie można między innymi sprawdzić jak zbudowany jest pantograf, czy jak odróżnić sprawne od uszkodzonego koła. Prawdziwą gratką dla miłośników kolei będzie spacer kanałem pod pociągiem. Wtedy będzie można zobaczyć elementy składu na co dzień niedostępne dla pasażerów. W ramach zwiedzania będzie też okazja by porozmawiać z obsługą pociągu i wejść do kabiny maszynisty. Prawdziwą wisienką na torcie będzie wizyta w nowoczesnym i jedynym na śląsku symulatorze pociągu ELF II.

Pociąg specjalny odjedzie z Katowickiego dworca PKP. Planowo powinien ruszyć z peronu 4 (tor 8). Prosimy jednak o wcześniejsze przybycie na dworzec. Numer peronu może ulec zmianie.

Jedna i druga tura zwiedzania, zakończy się na dworcu PKP w Katowicach. Wszyscy uczestnicy zostaną tam za każdym razem odwiezieni z bazy przy Raciborskiej.

Koleje Śląskie już po raz siódmy włączają się do Industriady i po raz kolejny są partnerem wydarzenia. Motywem przewodnim tegorocznej Industriady jest „Natura w przemyśle”. Tak ekologicznego przewoźnika jak Koleje Śląskie nie mogło zabraknąć i tym razem w wydarzeniu. Pociągi, które jeżdżą w Kolejach Śląskich są nowoczesne i ekologiczne.  Generują nawet o 95% mniej co2 niż transport samochodowy.

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i teraz w tym wyjątkowym czasie, została przygotowana dla uczestników możliwość bezpłatnego podróżowania pociągami śląskiego przewoźnika. W zeszłym roku były papierowe kupony, w tym rozwiązanie bardziej innowacyjne! Kupony papierowe zastąpi system rezerwacji internetowych (z ograniczoną pulą miejsc).