2 tys. mandatu dla nieodpowiedzialnego rowerzysty [FILM]

2 tys. mandatu dla nieodpowiedzialnego rowerzysty [FILM]

W weekend oławscy policjanci byli świadkami bardzo niebezpiecznej sytuacji. Na ich oczach nieodpowiedzialny rowerzysta wjechał na przejazd kolejowy w momencie, gdy sygnalizator nadawał światło czerwone, a rogatki były już opuszczone.

Do zdarzenia doszło w sobotę 20 sierpnia 2022 r. kiedy to oławscy policjanci z dolnośląskiej grupy Speed prowadzili kontrole prędkość na drogach powiatu.

Jak informuje asp. szt. Wioletta Polerowicz, kilka minut przed godziną 17:00, podczas patrolu drogi powiatowej numer 1535, za miejscowością Miłoszyce funkcjonariusze byli świadkami skrajnie niebezpiecznego zachowania rowerzysty.

–  Cyklista na oczach mundurowych wjechał na przejazd kolejowy w momencie, gdy rogatki były opuszczone, a sygnalizator nadawał światło czerwone – dodaje asp. szt. Wioletta Polerowicz

Policjanci zareagowali na tę sytuację w jedyny możliwy sposób. 36-letni rowerzysta, który za nic miał życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego, niezwłocznie został zatrzymany do kontroli. Za swoje bezmyślne i niebezpieczne  zachowanie został ukarany mandatem w kwocie 2 tysięcy złotych.

Do podobnej sytuacji doszło 15 sierpnia 2022 r. na przejeździe kolejowym w Hajnówce. 44-letni hajnowianin wjechał rowerem na przejazd lekceważąc znak świetlny i opuszczające się szlabany. Policjanci z hajnowskiej patrolówki ukarali mężczyznę mandatem karnym także w wysokości 2 tysięcy złotych.