Koszalin: funkcjonariusze SOK zatrzymali agresywnego 14-latka

Koszalin: funkcjonariusze SOK zatrzymali agresywnego 14-latka

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podjęli interwencję wobec nieletniego, który swoim zachowaniem wzbudzał niepokój wśród podróżnych. W trakcie czynności 14-latek zachowywał się agresywnie oraz  próbował atakować  mundurowych używając butelki po alkoholu oraz kamieni.

W niedzielę, 21 sierpnia br. dyżurny zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Koszalinie otrzymał telefonicznie informację, że przy krawędzi peronu nr II w stacji Koszalin przemieszcza się agresywny mężczyzna bez koszulki, który swoim nietypowym zachowaniem wzbudza poczucie zagrożenia wśród podróżnych. Na miejsce skierowano patrol funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Koszalinie.

Po przybyciu do stacji Koszalin funkcjonariusze SOK podjęli interwencję wobec nieletniego mężczyzny, którego zachowanie wskazywało na stan po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających. W trakcie interwencji nastolatek zachowywał się agresywnie używając wobec mundurowych słów potocznie uznanych za obraźliwie oraz groził, że rzuci się pod pociąg. Ponadto  atakował funkcjonariuszy SOK używając butelki po alkoholu i kamieni. 

Funkcjonariusze SOK zatrzymali agresywnego 14-latka i wezwali na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy Policji w Koszalinie oraz zespół Ratownictwa Medycznego, który przetransportował nastolatka do szpitala.