100. pociąg na bocznicy EGGER Biskupiec

100. pociąg na bocznicy EGGER Biskupiec

W piątek, 26 sierpnia 2022 r. w zakładzie EGGER Biskupiec przyjęto setny pociąg z dostawą kleju. To milowe wydarzenie w historii biskupieckiej fabryki.

Dwa lata temu, w lipcu 2020 roku informowaliśmy o inauguracji działalności nowej bocznicy kolejowej. Od tego czasu do Biskupca przyjechało 100 pociągów z surowcem do produkcji płyt, które przewiozły niemal 160 tysięcy ton kleju. To około 6666 ciężarówek, które udało się „zdjąć” z dróg w regionie. Ten wynik to dowód na realizację obietnic i przykład realizacji polityki środowiskowej firmy EGGER nastawionej na zmniejszanie emisji CO2. Transport kolejowy jest także wykorzystywany do przywozu surowca drzewnego, a także wysyłki gotowych produktów. Bocznica w Biskupcu to jedna z niewielu, które powstały w ostatnich latach „od zera”. Jej uruchomienie było możliwe dzięki umowie jaką firma EGGER Biskupiec zawarła  z PKP Polskie  Linie Kolejowe. Zgodnie z kontraktem przeprowadzono prace modernizacyjne na odcinku Czerwonka- Biskupiec Reszelski oraz na samej stacji w Biskupcu Reszelskim.

– Transport kolejowy jest mniej uciążliwy dla środowiska naturalnego. Jest też mniej uciążliwy dla naszych sąsiadów i wszystkich użytkowników dróg. Cieszę się, że już przez ponad dwa lata namacalnie realizujemy politykę środowiskową firmy EGGER. Liczymy, że udział transportu kolejowego w naszej logistyce będzie się systematycznie zwiększał – powiedział Michał Serafin dyrektor logistyki i członek zarządu EGGER Biskupiec

Fabryka EGGER w Biskupcu (woj. warmińsko-mazurskie) to pierwsza w Polsce fabryka austriackiej Grupy EGGER. Uruchomiony w czerwcu 2019 roku zakład przyniósł regionowi 550 bezpośrednich nowych miejsc pracy. W fabryce produkowane są głównie płyty wiórowe, płyty melaminowane i blaty robocze przeznaczone na rynek meblarski. EGGER Biskupiec produkuje i inwestuje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.