ZRK-DOM Poznań wybuduje przystanek Rzepin Miasto

ZRK-DOM Poznań wybuduje przystanek Rzepin Miasto

PKP Polskie Linie Kolejowe rozstrzygnęły postępowanie na budowę przystanku Rzepin Miasto. Prace wykona Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu.

W postępowanie wpłynęły jeszcze oferty od firmy Alusta, Lwz oraz Infrakol.

W ramach inwestycji zaprojektowany oraz wybudowany zostanie peron o wysokości 76 cm i długości 200 m na odc. 4,630 – 4,830 na linii nr 821 Jerzanice Lubuskie – Rzepin RZB wraz z wykonaniem obiektów małej architektury pasażerskiej, budowę oświetlanie peronu, wykonanie odwodnienia torów i peronu, muru oporowego, dwóch dojść do peronu o odpowiednim standardzie dostosowanym do warunków lokalnych a także regulacją toru głównego zasadniczego wraz z przebudowa odwodniania torowiska.

Program przystankowy

Na terenie województwa znalazło się 6 inwestycji z listy podstawowej: Kostrzyn Warniki, Santok, Rzepin Miasto, Radnica, Sarbiewo, Gorzów Wielkopolski Zachód oraz 6 na liście rezerwowej: Żary, Grabik, Słone, Łagów, Żary Osiedle i Czerwieńsk Południe

W „Rządowym programie budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” uwzględniono 355 lokalizacji w całej Polsce. Na liście podstawowej są 173 lokalizacje, a na liście rezerwowej 182.