Znamy listę pociągów PKP Intercity z wagonami Combo

Znamy listę pociągów PKP Intercity z wagonami Combo

W okresie wakacyjnym na torach z pociągami PKP Intercity zadebiutują wagony Combo. Pierwszymi pociągami, do których będą włączane są: IC Piast relacji Gdynia – Kraków – Gdynia, IC Pomorzanin relacji Wrocław – Gdynia – Wrocław oraz IC Mamry relacji Wrocław – Giżycko – Wrocław.

– Wagony Combo, ten duży kontrakt, który zawarliśmy z bydgoską Pesą zbliża się do finalizacji. Pojazdy są nam sukcesywnie dostarczane. W pierwszym rzucie będzie to 10 wagonów Combo – powiedział Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

Tomasz Gontarz podkreślił, że pojazdy są do PKP Intercity  sukcesywnie dostarczane i po ich otrzymaniu, po sprawdzeniu wszystkich kwestii technicznych będą włączane do kolejnych pociągów.

Według informacji do których dotarł „Kolejowy Portal”, kolejnymi pociągami w których pojawią się wagony Combo to:

  • IC Rybak relacji Białystok – Szczecin – Białystok
  • IC Chełmoński relacji Kraków – Wrocław – Szczecin – Świnoujście – Szczecin – Wrocław – Kraków
  • IC Niegocin relacji Gdynia – Giżycko – Gdynia

Te wielofunkcyjne wagony o podwyższonym standardzie są pierwszymi takimi pojazdami w Polsce. Zadbano w nich o odpowiednie wyciszenie wnętrza, wydzielono przedziały rodzinne, przedział dla osób z niepełnosprawnościami, w tym poruszających się na wózku. W pojeździe znalazła się też część bezprzedziałowa i przestrzeń, w której można bezpiecznie przewieźć rowery.