Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Polregio w województwie małopolskim

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów Polregio w województwie małopolskim

Od dnia 13 czerwca do 28 sierpnia 2021 r . będzie obowiązywała wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów. Najistotniejsze zmiany nadal będą wynikały z modernizacji krakowskiej linii średnicowej. 

Linia 133/93 Kraków Gł. – Krzeszowice – Trzebinia/Oświęcim: 

W całym III cyklu w związku z pracami modernizacyjnymi utrudnieniami w postaci zastępczej komunikacji autobusowej czekają podróżnych na linii 93 na odc. Trzebinia-Oświęcim-Trzebinia . W tym czasie przejazd na tym portal będzie następować zastępczą komunikacją autobusową.

W III cyklu pociągi jadące w kierunku Cieszyna iz powrotem będą kursować do końca czerwca tj. z Krakowa Gł. do Cieszyna w piątki oraz z Trzebini w niedziele, natomiast z powrotem z Cieszyna do Kraków Gł. w niedziele oraz do Trzebini w piątki – szczegóły w liniowym rozkładzie jazdy.

Od 13 VI przystanek osobowy Chełmek Fabryka zlikwidowany w zamian zastąpiono nową nazwą Chełmek .

Dodatkowo, że od 1 maja została uruchomiona ikona na zadanie (PZ) Zabrzeg Czarnolesie . Pasażerów prosimy czekać na pociąg w miejscu widocznym dla maszynisty. Osoby wysiadające na tym przystanku osobowym, proszone są o przekazaniu tego nadzoru nadzoru pociągu lub konduktorowi.

Linia 94/97/117 Kraków Gł. – Bielsko-Biała Gł.: 

Realizacja w III cyklu zmian,  które następują, następują ograniczenia autobusowe :

 • w terminie 13 VI – 28 VI w relacji Kraków Gł. – Bielsko-Biała Gł. – Kraków Gł.
 • w terminie 29 VI – 28 VIII na odc. Kraków Gł. – Wadowice – Kraków Gł.

Z uwagi na trwające  prace modernizacyjne i brak przepustowości na odcinku Kraków Gł. – Kraków Pł. wszystkie pociągi do/z Bielska-Białej/ i Wadowic będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Kraków Płaszów z wyjątkiem pociągu nr 34603, który rozpocznie kurs w st. Kraków Gł.

Od 13 czerwca oddane do użytku zostaną nowe przystanki osobowe Kraków Opatkowice oraz Skawina Jagielnia, natomiast od 16 VII br. pociągi Polregio ponownie będą zatrzymywać się na zmodernizowanej stacji Kraków Bonarka.

Linia 94/97/104/99 Kraków Gł./Kraków Płaszów – Zakopane/Żywiec: 

Ze względu na prace naprawcze na linii zakopiańskiej zaplanowano realizację połączeń zarówno pociągami, jak i środkami zastępczej komunikacji autobusowej. Utrudnienia będą występowały na następujących odcinkach oraz terminach:

 • 13 VI – 25 VI dla wszystkich pociągów oprócz 30503, 30526 oraz 30507 zastępcza komunikacja autobusowa na odc. Stryszów – Zakopane/Żywiec – Stryszów.
  • 30503 zastępcza komunikacja autobusowa  realizowana w pełnej relacji tj. Kalwaria Zebrzydowska Lanc. – Sucha Beskidzka, dla poc. nr 30507 oraz 30526 zastępcza komunikacja autobusowa uruchomiona zostanie na odcinku Kraków Płaszów – Zakopane – Kraków Płaszów,
 • 26 VI – 28 VIII w dni robocze dla poc. nr 30507 oraz 30526 zastępcza komunikacja autobusowa uruchomiona zostanie na odc. Kraków Pł. – Skawina – Kraków Płaszów natomiast w soboty i niedziele pojedzie pociąg.

Linia 91 Kraków – Tarnów: 

W dalszym ciągu trwają prace modernizacyjne, a co za tym idzie, kontynuacja przerwy w ruchu pociągów na odcinku Podłęże -Kraków Główny – Podłęże.

W związku z powyższym:

 • pociąg nr 43802/3 Katowice – Rzeszów Główny będzie kursował wg zmienionego rozkładu jazdy:
 • w dni robocze (D), pociąg pojedzie drogą okrężną przez stacje Kraków Batowice oraz Kraków Nowa Huta.
  Celem zapewnienia dowozu podróżnych do pociągu z pomijanych stacji i przystanków uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Kraków Gł. – Kraków Pł. – Podłęże,
 • w soboty i niedziele pociąg pojedzie bez zmian według godzin zastępczego rozkładu jazdy.
 • nr 39300 rel. Rzeszów – Kraków Gł. będzie kursował wg rozkładu jazdy w:
  • dni robocze (D) pociąg pojedzie drogą okrężną przez stacje Kraków Nowa Huta oraz Kraków Batowice. Dodatkowo w stacji Podłęże zostanie uruchomiony autobus ZKA od pociągu dla pomijanych stacji i przystanków osobowych rel. Podłęże – Kraków Pł. – Kraków Gł.
  • w soboty i niedziele pociąg pojedzie bez zmian według godzin zastępczego rozkładu jazdy.
 • 30610 ze st. Piwniczna/Nowy Sącz kończy bieg w st. Kraków Pł. dalej przejazd podróżnych poc. KMŁ lub komunikacją miejską na podstawie ważnych biletów kolejowych,
 • 33150 rel. Krynica-Zdrój – Kraków Gł. kursuje drogą okrężną przez st. Kraków Nowa Huta, Kraków Lubocza oraz Kraków Batowice  bez uruchomienia zastępczej komunikacji autobusowej na pomijanym odcinku.

Linia 62 Katowice – Sędziszów: 

Pozytywną informacją jest wydłużenie pociągu numer 44278/44235  z relacji Katowice – Olkusz – Katowice na  dłuższą trasę przejazdu Katowice – Wolbrom – Katowice. Pociągi kursować będą w dni robocze (D).

Honorowanie biletów

Kontynuacja przejazdu środkami  Komunikacji Miejskiej w Krakowie  na Linii:  3  – „Dworcową” – „dworzec Główny Zachód” oraz  50 – „Dworzec Płaszów Estakada” – „Dworzec Główny Tunel” w ktorých beda honorowane Bilety kolejowe Ważne na odcinku Kraków płaszowskim – Kraków Główny – Kraków Płaszów.