Zmiany w kursowaniu pociągów SKM Warszawa

Zmiany w kursowaniu pociągów SKM Warszawa

Od poniedziałku, 28 listopada 2022 r. nastąpią zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1 i S3, a od piątku, 2 grudnia – także linii S2. Są one spowodowane trwającymi pracami przy przebudowie i modernizacji stacji Warszawa Zachodnia.

LINIA S1

Od poniedziałku, 28 listopada większość pociągów S1 pojedzie w skróconej relacji Otwock – Warszawa Wschodnia. Do i z Pruszkowa dotrze 7 par pociągów w ciągu dnia. Natomiast od środy, 7 grudnia do soboty, 10 grudnia wszystkie pociągi SKM S1 pojadą wyłącznie w skróconej relacji Otwock – Warszawa Wschodnia.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S1 ważny w dniach 28 listopada – 6 grudnia.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S1 ważny w dniach 7 – 10 grudnia.

LINIA S2

Od piątku, 2 grudnia ostatni pociąg z Lotniska Chopina odjedzie o godz. 21.22, a trzy ostatnie, późnowieczorne pociągi w kierunku Sulejówka Miłosny pojadą w skróconej relacji, ze stacji Warszawa Wschodnia. W przeciwnym kierunku, ostatni pociąg z Sulejówka Miłosna do Lotniska Chopina odjedzie o godz. 20.31 (za wyjątkiem wtorku, 6 grudnia, kiedy ostatni kurs w tej relacji odjedzie z Sulejówka Miłosny o godz. 21.06). Pozostałe pociągi pojadą w skróconej relacji, wyłącznie do stacji Warszawa Wschodnia.

Natomiast od środy, 7 grudnia do soboty, 10 grudnia pociągi SKM łączące Sulejówek Miłosną z Lotniskiem Chopina zostaną podzielone na dwie linie. Pociągi linii S2 będą kursowały w relacji Lotnisko Chopina – Warszawa Zachodnia, natomiast w relacji Warszawa Wschodnia – Sulejówek Miłosna pojadą składy linii S20.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S2 ważny w dniach 2 – 6 grudnia.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S2 ważny w dniach 7 – 10 grudnia.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S20 ważny w dniach 7 – 10 grudnia.

LINIA S3

Od poniedziałku, 28 listopada do piątku, 9 grudnia, w dni powszednie 15 z 41 par pociągów SKM S3 pojedzie w skróconej relacji, z przystanku Warszawa Powązki lub stacji Warszawa Gdańska.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S3 ważny w dniach 18 listopada – 9 grudnia w dni powszednie.

Rozkład jazdy pociągów SKM linii S3 ważny w dniach 3 – 10 grudnia w dni wolne.

Honorowanie biletów

Szczegółowe informacje w zakresie wzajemnego honorowania biletów ZTM-KM w ramach oferty Wspólny bilet ZTM-KM-WKD są dostępne w tym miejscu.
Natomiast informacje w zakresie dodatkowego honorowania, wprowadzonego na czas kolejowych remontów i inwestycji są dostępne w tym miejscu.

Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia

Na stacji  Warszawie Zachodniej od 28 listopada do 10 grudnia będą zmiany w komunikacji. Organizacja rozkładu jazdy związana jest kolejnym etapem prac i wymogami bezpieczeństwa. Na stacji włączane będą nowe urządzenia systemu sterowania ruchem. Przypomnijmy, że prace te miały być realizowane w sierpniu.