Złodzieje węgla staną przed sądem

Złodzieje węgla staną przed sądem

Na terenie stacji kolejowej w Bytomiu funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli na gorącym uczynku dwóch sprawców, którzy kradli węgiel z powstałego wcześniej usypu. Mieszkańcy Bytomia nie unikną kary i staną przed Sądem.

Do zdarzenia doszło około 1:00 w nocy na torach stacji Bytom. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei w Bytomiu w trakcie prowadzonych działań przeciw kradzieżowych pod kryptonimem „Bezpieczny szlak XII” ujęli na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy kradli węgiel z terenu kolejowego.

35 i 38-latkowie wynosili worki z węglem poza obszar kolejowy w kierunku ul. Rostka. Mundurowi odzyskali łącznie 8 worków o masie blisko 500 kg. W dalszym toku czynności ustalono, ze odzyskany węgiel pochodzi z powstałego wcześniej  usypu z pociągu towarowego relacji Katowice Muchowiec Staszic – Kostrzyn.

O wszystkim powiadomiono Komisariat III Policji w Bytomiu. Dalsze czynności prowadzi Posterunek Straży Ochrony Kolei w Bytomiu. Ujęci mieszkańcy Bytomia odpowiedzą teraz za kradzież węgla przed Sądem Rejonowym w Bytomiu.