Złodziej recydywista ujęty dzięki współpracy SOK i PKP Intercity

Złodziej recydywista ujęty dzięki współpracy SOK i PKP Intercity

Dzięki współpracy i szybkiej reakcji funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Iławie ujęli sprawcę przestępstwa. 27-letni złodziej ukradł walizkę podróżną w pociągu relacji Kraków  Główny – Olsztyn Główny. Grozi mu wyższy wymiar kary, gdyż działał w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 18 grudnia. Do służby dyżurnej SOK w Iławie dotarła informacja od koordynatora Grup Operacyjno-Interwencyjnych z Wydziału Komendy Głównej Straży Ochrony Kolei ds. bezpieczeństwa i obronności, że na stacji PKP Iława Główna znajduje się sprawca kradzieży walizki z pociągu relacji Kraków Główny – Olsztyn Główny. Złodzieja udało się namierzyć dzięki ścisłej współpracy Straży Ochrony Kolei z PKP Intercity. Łupem złodzieja były ubrania, kosmetyki i inne rzeczy osobiste o wartości blisko 1000 złotych.

Funkcjonariusze SOK w Iławie natychmiast przystąpili do interwencji ujmując mężczyznę na peronie pierwszym na stacji Iława Główna wraz ze skradzioną walizką. O zdarzeniu poinformowali Policję. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że jadąc pociągiem z Warszawy do Ostródy, podczas wysiadania zorientowała się, że zniknęła jej walizka. Kobieta natychmiast o wszystkim poinformowała kierownika pociągu i Straż Ochrony Kolei.

Podjęte w tej sprawie czynności doprowadziły do ustalenia danych personalnych złodzieja. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Elbląga, który miał już na sumieniu kilka podobnych kradzieży i niedawno wyszedł z więzienia. Mundurowi odzyskali całe skradzione mienie w kwocie niemal 1000 złotych. Teraz za przywłaszczenie cudzej własności, 27-latkowi grozi kara pozbawienia wolności w warunkach tzw. recydywy do lat 7. Dalsze czynności prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Iławie