Złodziej przewodów miedzianych ujęty na gorącym uczynku

Złodziej przewodów miedzianych ujęty na gorącym uczynku

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK w Czechowicach Dziedzicach podczas prowadzonych działań pod kryptonimem ,,Infrastruktura VI’’ ujęli na gorącym uczynku 46-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który kradł przewody miedziane z szafy sterowniczej w rejonie nastawni w stacji kolejowej Bielsko-Biała Główna.

W czwartek, 1 czerwca 2023 r. funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czechowicach Dziedzicach wspólnie z psem służbowym ,,Dragon’’ podczas działań przeciwkradzieżowych pod kryptonimem ,,Infrastruktura IV’’ ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży, który wycinał obcęgami przewody miedziane z szafy sterowniczej w rejonie nastawni stacji Bielsko-Biała Główna.

Do chwili przybycia patrolu GOI SOK, 46-letni mężczyzna zdążył wyciąć około 12 metrów przewodów energetycznych, które pociął na 21 kawałków różnej długości. Ujętego wraz z zabezpieczonymi przewodami i obcęgami przekazano przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej, celem dalszych czynności.