Zimowy Piknik Rodzinny z Rogatkiem we Wrocławiu

Zimowy Piknik Rodzinny z Rogatkiem we Wrocławiu

W najbliższą sobotę, 3 grudnia Urząd Transportu Kolejowego zaprasza do Wrocławia na teren dworca kolejowego, który zamieni się w osiedle SuperBezpiecznych. Podczas ogólnopolskiego Zimowego Pikniku Rodzinnego organizowanego w ramach Kampanii Kolejowe ABC II będzie można spotkać uwielbianego przez najmłodszych nosorożca Rogatka. Na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji, m.in. przejażdżki kolejką, cymbergaj, warsztaty artystyczne, konkursy z nagrodami, pokaz laserowy z elementami pirotechniki, niepowtarzalny wideomapping 3D wyświetlony na budynku dworca oraz koncert Sary James! Wszystkich przyjaciół Rogatka czeka dobra zabawa i nauka o bezpieczeństwie na kolei.

Nie zabraknie atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla starszych. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w wielkiej grze edukacyjnej z niesamowitymi nagrodami, eksperymentach naukowych, warsztatach kreatywnych, skorzystać z kina 9D czy symulatora jazdy pociągiem. Gdy zrobi się ciemno odbędzie się pokaz laserowy z elementami pirotechniki. Pod koniec wydarzenia budynek dworca zmieni się w ogromny ekran, na którym wyświetlony zostanie zapierający dech w piersiach wideomapping 3D, którego elementem będzie zwycięska praca w konkursie „Kierunek – Bezpieczeństwo”.

Podczas imprezy doskonałą zabawę przy muzyce zapewni gwiazda wieczoru: Sara James, zwyciężczyni czwartej edycji The Voice Kids, reprezentantka Polski w 19. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci i finalistka amerykańskiego talent show America’s Got Talent.

Zimowy Piknik Rodzinny we Wrocławiu będzie zwieńczeniem imprez edukacyjnych odbywających się w tym roku w ramach Kampanii Kolejowe ABC II. Dzięki takim wydarzeniom każdy ma okazję poznać zasady bezpieczeństwa i to w najbardziej przystępny sposób – przez dobrą zabawę. Serdecznie zapraszam do Wrocławia całe rodziny” – dr inż. Ignacy Góra, Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Wrocławskie wydarzenie organizowane w ramach Kampanii Kolejowe ABC II odbędzie się 3 grudnia w godz. 12.00 – 20.00 na terenie dworca Wrocław Główny (ul. Piłsudskiego 105). Wstęp na wydarzenie i wszystkie atrakcje jest bezpłatny !