Zielona Góra: wielki pożar wstrzymał ruch pociągów [AKTUALIZACJA]

Zielona Góra: wielki pożar wstrzymał ruch pociągów [AKTUALIZACJA]

Przed godziną 16:00 na terenie hali z toksycznymi odpadami w sołectwie Przylep wybuchł pożar. Na prośbę straży pożarnej wstrzymano ruch pociągów na linii kolejowej między Zieloną Górą a Czerwińskiem.

Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował „Kolejowy Portal”, że od godz. 17:00 na prośbę Straży Pożarnej wstrzymano ruch pociągów na linii 271 tzw. „Nadodrzance”. Przewoźnicy na bieżąco organizują podróżnym dalszą podróż m.in. poprzez wprowadzanie zastępczej komunikacji autobusowej.

Jesteśmy w stałym kontakcie ze strażą pożarną i oczywiście czekamy na decyzje jak ta sytuacja będzie się rozwijać i kiedy ewentualnie możliwe będzie wznowienie ruchu pociągów. Sytuacja na sieci kolejowej jest na bieżąco monitorowana – dodała Janus.

Przedstawiciela zarządcy infrastruktury zaznaczyła, że od godz. 17:40 został również wyłączone napięcie w sieci trakcyjnej.

Apelujemy, aby podróżni zwracali uwagę na komunikaty na stacjach, przystankach oraz to co mówią drużyny pociągowe w składach – dodała Magdalena Janus.

Wybrane pociągi PKP Intercity kierowane objazdem przez Leszno – Poznań – Zbąszynek. Przewoźnicy uruchomili zastępczą komunikację autobusową. Wprowadzono honorowanie biletów PKP Intercity w pociągach Polregio na odcinku Wrocław – Zielona Góra – Rzepin.

PKP Polskie Linie Kolejowe są w gotowości do wznowienia ruchu pociągów. Przywrócenie przejezdności linii kolejowej możliwe będzie po decyzji Straży Pożarnej  i sprawdzeniu stanu infrastruktury kolejowej.  

AKTUALIZACJA 20:15

Po uzyskaniu zgody od Straży Pożarnej i sprawdzeniu stanu toru oraz sieci trakcyjnej, o godz. 20:15 wznowiony został ruch pociągów na trasie Zielona Góra – Czerwieńsk. Przywracana jest rozkładowa organizacja ruchu pociągów jadących z Zielonej Góry w kierunku Wrocławia, Poznania i Szczecina.