Zajrzyj w łódzkie z ŁKA

Zajrzyj w łódzkie z ŁKA

Majówka to najlepszy moment na rozpoczęcie sezonu turystycznego. Łódzka Kolej Aglomeracyjna wraz z partnerami z województwa łódzkiego przygotowała specjalne oferty, z których będzie można korzystać aż do końca października.  

Celem akcji „Zajrzyj w Łódzkie z ŁKA” jest zachęcenie pasażerów do podróży po regionie, a także promocja atrakcji turystycznych. Z roku na rok – dzięki kolejnym instytucjom, które dołączają do współpracy – możemy zaproponować naszym pasażerom coraz bardziej atrakcyjną formę poznania regionu. W tym  sezonie ze specjalnych ofert będą mogli skorzystać ci, którzy wybiorą się z nami do Drzewicy, Rogowa, Tomaszowa Mazowieckiego, Tumu oraz Skierniewic. 

Łódzka Kolej Aglomeracyjna zaprasza do poznawania uroczych zakątków województwa łódzkiego, regionu położonego w samym sercu Polski, w dorzeczu rzek Warty i Pilicy. O jego atrakcyjności świadczy bogate dziedzictwo kulturowe, nieskażone, idealne do aktywnego wypoczynku środowisko naturalne oraz liczne zabytki. ŁKA posiada wyłącznie nowoczesny tabor, który gwarantuje bezpieczne i komfortowe podróże. Liczne udogodnienia, w tym dla rodzin z dziećmi, krótkie czasy przejazdu  oraz atrakcyjna oferta biletowa  i wielokanałowy system sprzedaży biletów to nasze atuty, dzięki którym podróżowanie staje się przyjemnością. Do większości atrakcji turystycznych w regionie, dojazd ŁKA zajmuje maksymalnie godzinę.

Zniżki na bilety wstępu do atrakcji obowiązują przy posiadaniu ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub „Wspólnego Biletu Samorządowego”. Dowiedz się więcej o ofercie „Wspólny Bilet Samorządowy„. 

Skierniewice

Parowozownia w Skierniewicach – Oferta specjalna ”Z ŁKA do Parowozowni Skierniewice” – powrót gratis. 

Termin: 7, 14 maja, 4 czerwca, 2 lipca, 6 sierpnia, 3, 10, 11 września, 1 października 2022 r.

Aby skorzystać z oferty, należy podstemplować bilet ŁKA podczas zwiedzania Parowozowni (osoby posiadające bilet elektroniczny otrzymają specjalne poświadczenie).  

Regulamin oferty – plik pdf— nowa karta

Rogów

Oferta specjalna „Bilet ŁKA + Kolej Wąskotorowa”

Termin:  niedziele od 24 kwietnia do 2 października oraz dodatkowo 2, 3 maja, 16, 17, 18 czerwca i 15 sierpnia 2022 roku.  

Oferta uprawnia pasażerów do przejazdów na preferencyjnych warunkach, na podstawie ważnego danego dnia biletu jednorazowego na pociąg ŁKA albo ŁKA Sprinter w relacji z/do Rogowa (dotyczy biletów „tam” albo „tam i z powrotem”) oraz pociąg FPKW na wybraną relację na odcinku Rogów Osobowy Wąskotorowy – Jeżów. Podróżni korzystający z ww. oferty będą mogli kupić bilet łączony z rabatem, którego wysokość (10%-20%) będzie uzależniona od kategorii pociągu oraz odległości.

Bilet ŁKA + Kolej Wąskotorowa będzie można nabyć:

za pośrednictwem serwisu KOLEO dostępnego  na  stronie  internetowej www.koleo.pl,  najpóźniej na 15 minut przed odjazdem pociągu KWRRB;
u obsługi w pociągu KWRRB – wyłącznie na przejazd w dniu przejazdu, pod warunkiem dostępności wolnych miejsc;
u obsługi pociągu ŁKA – wyłącznie na przejazd w dniu przejazdu. 

Tańsze bilety dla pasażerów ŁKA do Arboretum i Muzeum Lasu i Drewna w Rogowie
Dzięki współpracy ŁKA z Leśnym Zakładem Doświadczalnym SGGW w Rogowie, pasażerowie z biletem ŁKA w relacji do Rogowa*  mają możliwość zakupu biletu wstępu ze zniżką: 

Arboretum:

cena biletu normalnego zostaje obniżona z kwoty 16,00 zł do 14,00 zł 
cena biletu ulgowego zostaje obniżona z kwoty 10,00 zł do 8,00 zł

Muzeum Lasu i Drewna:

cena biletu normalnego zostaje obniżona z kwoty 10,00 zł do 8,00 zł 
cena biletu ulgowego zostaje obniżona z kwoty 8,00 zł do 6,00 zł
*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub „Wspólnego Biletu Samorządowego— nowa karta”.

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 

Drzewica

Lokalne połączenia autobusowe realizowane na terenie Gminy Drzewica skomunikowane są z pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, obsługującymi trasę kolejową Łódź – Drzewica / Drzewica – Łódź.  Autobusy zatrzymują się na przystanku przy ul. Kolejowej w Drzewicy – ok. 200 m od stacji kolejowej.

Ośrodek sportu i rekreacji w Drzewicy

Zniżki dla pasażerów ŁKA na wypożyczanie sprzętu wodnego – deski SUP, kajaki, rowery wodne wynoszące 20% ceny normalnej. 

Warunkiem skorzystania ze zniżki jest okazanie ważnego danego dnia biletu ŁKA na przejazd w relacji do Drzewicy*.

*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub „Wspólnego Biletu Samorządowego— nowa karta”.

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 

Regionalne centrum kultury

Zniżki dla pasażerów ŁKA na koncerty, kabarety, spektakle teatralne, wydarzenia artystyczne – cena biletu niższa o 10,00 zł.

Specjalny cennik dla pasażerów ŁKA na seanse kinowe:

bilet dla dorosłych 12,00 zł
bilet dla dzieci 9,00 zł

Warunkiem przyznania zniżki jest przedstawienie ważnego biletu ŁKA na przejazd w relacji do Drzewicy*.

*Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub „Wspólnego Biletu Samorządowego— nowa karta”.

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 

Tomaszów Maz.

Efektem współpracy ŁKA z samorządem Tomaszowa Mazowieckiego jest bezpłatna komunikacja miejska po mieście w ramach oferty specjalnej ŁKA „Z biletem ŁKA po Tomaszowie Mazowieckim” dla podróżnych posiadających ważny danego dnia bilet jednorazowy na przejazd pociągiem ŁKA w relacji z/do Tomaszowa Mazowieckiego. Ponadto nasi pasażerowie mogą skorzystać z atrakcyjnych zniżek (do 30%), na zakup biletów wstępu do Skansenu Rzeki Pilicy, Grot Nagórzyckich i Areny Lodowej.

Arena lodowa

Tomaszowskie Centrum Sportu przygotowało zniżki na pełną ofertę Areny Lodowej dla klientów posiadających ważne w danym dniu bilety kolejowe ŁKA na przejazd w relacji Łódź Fabryczna – Tomaszów Mazowiecki*. Pasażerowie mogą zakupić bilety wg oferty realizowanej dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego na podstawie „Karty Tomaszowianina”.

* Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub „Wspólnego Biletu Samorządowego— nowa karta”.

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 

Skansen rzeki Pilicy i podziemna trasa turystyczna „Groty Nagórzyckie”

Miejskie Centrum Kultury  wprowadziło zniżki na bilety wstępu do Skansenu Rzeki Pilicy i Podziemnej Trasy Turystycznej „Groty Nagórzyckie” dla pasażerów ŁKA na podstawie biletu na przejazd w relacji do Tomaszowa Mazowieckiego*. Cena biletu normalnego została obniżona do ceny biletu ulgowego (z 18,00 zł na 13,00 zł).

* Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub „Wspólnego Biletu Samorządowego— nowa karta”.

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 

Łęczyca

Grodzisko w Tumie i skansen „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku k. Łęczycy

Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi w ramach współpracy wprowadza zniżki dla pasażerów ŁKA na podstawie biletu na przejazd w relacji do Łęczycy*. Cena biletu normalnego zostaje obniżona do ceny biletu ulgowego (z 20,00 zł do 14,00 zł). 

 * Dotyczy ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub „Wspólnego Biletu Samorządowego— nowa karta”.

Oferta obowiązuje od 1 maja do 31 października 2022 r. 

Łódź

Aauapark Fala

Tańsze o 10% bilety wstępu czekają na miłośników wodnych atrakcji oferowanych przez aquapark ( baseny i sauny). Warunkiem otrzymania zniżki jest okazanie w kasie ważnego w danym dniu jednorazowego biletu ŁKA lub „Wspólnego Biletu Samorządowego— nowa karta”. 

Oferta obowiązuje od 1 kwietnia do 30 grudnia 2022 r.